IT-індустрія

14 лютого 2022, 13:10

Засновник Xiaomi Лей Цзюнь обіцяє кинути виклик Apple

Лей Цзюнь назвав конкуренцію на ринку преміальних смартфонів «Війною не на життя, а на смерть», яку Xiaomi має подолати, щоб продовжити зростання.

За словами Лей Цзюня, китайський технологічний гігант Xiaomi посилюватиме тиск на Apple, зосередившись на сегменті флагманів світового ринку смартфонів.

"Ми прагнемо повністю зрівнятися з Apple з точки зору продукту та досвіду і стати найбільшим брендом високого класу в Китаї в наступні три роки", - сказав Лей у повідомленні на платформі мікроблогів Weibo.

Потім він додав, що стратегічна мета компанії — перетворитися на найбільшого у світі постачальника смартфонів за той самий період. Він також повторив обіцянку фірми інвестувати 100 млрд. юанів. ( $ 15,71 млрд) у дослідження та розробки протягом наступних п'яти років, щоб допомогти у досягненні своїх амбіцій.

Риторика компанії змінилася незабаром після того, як Apple обігнала Samsung Electronics і стала найбільшим у світі постачальником смартфонів у четвертому кварталі минулого року, зайнявши 22-відсоткову частку світового ринку завдяки високому попиту на свою лінійку iPhone 13. Китайські виробники Android-смартфонів Xiaomi, Oppo та Vivo замикають п'ятірку світових лідерів минулого кварталу.

При цьому в другому кварталі минулого року Xiaomi вперше вдалося стати другим за величиною виробником смартфонів у світі, випередивши Apple і поступившись лише Samsung.

За даними Counterpoint, у четвертому кварталі Apple обігнала Vivo і стала постачальником смартфонів №1 у Китаї за шість років. Востаннє Apple лідирувала на ринку під час піку попиту на iPhone 6 у 2015 році, через кілька місяців після його первинного локального випуску у жовтні 2014 року.

"Apple піднялася на перше місце в Китаї відразу після випуску iPhone 13 у вересні", - сказав у звіті аналітик Counterpoint Чжан Менмен.

Конкуренція між Xiaomi та іншими великими постачальниками мобільних телефонів загострилася після того, як Huawei, найбільший у світі виробник телекомунікаційного обладнання та колишній найбільший постачальник смартфонів у Китаї, зіштовхнувся із труднощами через торгові санкції США.

Восени 2021 року НВ писав, що світові постачання смартфонів впали на 6% за підсумками кварталу. На другому місці з продажу виявилася Apple.

За підсумками третього кварталу 2021 року світові постачання смартфонів впали на 6% через брак комплектуючих. Про це йдеться у повідомленні аналітичної компанії Canalys.

Провідним постачальником смартфонів за підсумками кварталу стала корейська Samsung, частка якої склала 23%. ( як і роком раніше). Завдяки високому ранньому попиту на iPhone 13 компанія Apple повернула собі друге місце з часткою 15%.

Другие новости

Всі новини