10 січня 2022, 21:15
Deathloop, Returnal і не тільки. 10 кращих ігор для ПК та консолей просто зараз
Застій у 2021 році виник одразу з кількох причин: коронавірус, створення проєктів під нове та старе покоління консолей, складнощі у технічному поліруванні масштабних релізів тощо.
У спробах впоратися з проблемами, що виникли, розробники почали масово переносити свої ігри на 2022 рік. Вже зараз він майже під зав’язку набитий блокбастерами. А 2021-го довелося вдовольнятися тим, що таки встигли зробити. Але навіть за таких складних умов редакція НВ Техно зуміла віднайти десятку якісних ігор, які заслужили звання найкращих цьогоріч. Читайте далі, щоб дізнатися імена щасливчиків і подробиці про них.
10. Little Nightmares II
Сіквел Little Nightmares розповів нову історію з іншим головним героєм — хлопчиком на ім'я Моно. Напарницею у його пригодах стала Шоста, протагоніст першої частини. Разом їм довелося пройти довгий шлях та рятуватися від жахів, якими переповнений цей світ. Гра відзначилася чудово налаштованою атмосферою з моторошними локаціями, ворогами та жахливими епізодами. Наприклад, під час втечі від манекенів у клініці нерви натягуються до рівня гітарних струн. Геймплей у Little Nightmares II також удосконалили, якщо порівняти з оригіналом. Розробники реалізували різноманітні головоломки, частина з яких вирішується за допомогою взаємодій між Моно та Шостою. При цьому кооперативу в сіквелі немає, оскільки той завадив би створити належне емоційне напруження.
9. Sherlock Holmes Chapter One
Для гри від української студії Frogwares у рейтингу також знайшлося місце. Команда вже довго спеціалізується на детективних пригодах про Шерлока Холмса. Цього разу компанія зуміла відібрати свої найкращі ідеї, приправити їх важливими новаціями та запакувати в обгортку з відкритого світу. В результаті Sherlock Holmes Chapter One стала найкращою грою в серії. Проект втішає як захоплюючими історіями, що постійно петляють та обростають несподіваними деталями, так і багатим геймплеєм. Розслідування справ супроводжується вивченням місць злочинів, пошуком доказів на локації, роботою з карткою та архівними матеріалами, розмовами з перехожими та навіть битвами. Бійки в проекті нагадують невеликі головоломки: потрібно з’ясувати, як приголомшити супротивника, щоб потім його заарештувати. Всі елементи Sherlock Holmes Chapter One сплітаються в цільну концепцію, яка перетворює кожного користувача на справжнього детектива.
8. Ratchet & Clank: Rift Apart
Зараз зрідка з’являються сюжетні пригоди з великою концентрацією цікавих та добре зрежисованих епізодів. Ratchet & Clank: Rift Apart стала приємним винятком, і за це удостоїлася свого місця у цьому списку. Історія у проекті присвячена боротьбі Ретчета, Кланка та нової героїні Рівет проти Нефаріуса. Останній став імператором в альтернативному вимірі і тепер прагне знищити все живе. Головна особливість Rift Apart — це переміщення між світами та застосування розломів у просторі для вирішення платформінгових завдань. Бої у проекті також втішають: розробники створили багато різних ворогів і подбали про високий темп битв. Особливо незабутніми вийшли масштабні сутички з босами, що мають неабияку постановку.
7. Metroid Dread
Серія Metroid заснувала цілий жанр метроідвань, у фундаменті якого лежить одне просте правило. Гравці отримують нові здібності та з їх допомогою дістаються раніше недоступних місцин на вже відвіданих локаціях. Це викликає додаткову зацікавленість та мотивує ретельніше досліджувати навколишній світ. Метроідванії зародилися ще в епоху двомірних Metroid, і саме на них орієнтувалися розробники Dread. Гра виглядає як подорож у минуле, але із сучасним комфортом. У ній зручне управління, хитромудрі локації, продуманий дизайн загадок і в міру складні битви. Проект не намагається вводити у перевірену формулу революційні новації. Він просто чудово адаптує старі ідеї, і цього виявилося достатньо, щоб увійти до списку кращих ігор 2021 року.
6. Forza Horizon 5
Хороший сіквел має примножувати переваги попередньої гри та додавати корисні і приємні нововведення. Forza Horizon 5 дотримується цього правила на всі сто. За традицією серії, проект відзначився чуйним водінням, багатим автопарком, опрацьованим штучним інтелектом та глибокою системою поліпшення машин. До цього гра ще й додала неймовірно красивий відкритий світ Мексики, безліч біомів, розширену кількість активностей і нові види заїздів. Вийшла суміш, яка принесе задоволення всім фанатам перегонів. Forza Horizon продовжує домінувати у жанрі, і тепер скинути її з престолу буде заскладно.
5. Returnal
Сучасна ігрова індустрія зрідка тішить дорогими експериментами, через що цінність проектів на кшталт Returnal надто зросла. Це шутер із елементами роглайку, в якому розповідається історія астронавтки Селени. Вона зазнала аварії і стала бранцем тимчасової петлі на планеті Атропос. Жінці потрібно досліджувати ворожий світ та зрозуміти, як розірвати цикл. Гра найсильніше запам’ятовується швидкими битвами, де потрібно багато рухатися та ухилятися від десятків ворожих снарядів. Щоб ставати сильнішим, користувачам необхідно шукати зброю та різноманітні покращення. Однак важливо пам’ятати: після смерті все накопичене добро буде втрачено. Такі правила роглайку, тому діяти потрібно якомога акуратніше. Загалом Returnal не перегинає зі складністю та демонструє чудовий баланс.
4. Marvel’s Guardians of the Galaxy
Щоб створити якісну гру за мотивами певного твору, потрібно заглибитись у першоджерело. Розробники повинні розуміти, чим він зацікавить людей. Саме так вчинила студія Eidos Montreal під час створення проекту за мотивами «Вартові Галактики». В результаті команда зуміла вигадати захоплюючий сюжет і продемонструвати хімію між головними героями. Персонажі постійно базікають, жартують, підколюють одне одного і навіть сваряться. Спостерігати за їхньою пригодою — це одне суцільне задоволення. Бої теж не розчарували: більшості гравців, напевно, сподобається керувати Зоряним Лордом, стріляти у ворогів і віддавати накази своїй команді. У боях доводиться швидко розуміти та використовувати всі доступні можливості.
3. Resident Evil Village
Ні, гра дісталася на таку високу позицію не лише через леді Димитреску. Ця панночка, звісно, полонила наші серця, але в Resident Evil Village є й інші переваги. Наприклад, чудова атмосфера середньовічного села, цікаві головоломки та вивірений геймплей з елементами виживання. Гра також радує різноманітністю ситуацій. Іноді вона перетворюється на задушливий хорор, а подекуди дає вдосталь постріляти. Окремо варто зазначити цікавих босів та продуманий дизайн локацій. У Village завжди приємно вивчати місцевість та знаходити корисні предмети.
2. It Takes Two
Гра Юсефа Фареса та Hazelight Studios можна порівняти з гарним атракціоном. Вона примудряється веселити кожну хвилину проходження — без жодного просідання. У It Takes Two поєднується безліч механік із різних жанрів, які чудово працюють у єдиній зв’язці. При цьому автори не стали копіювати чужі ідеї. Вони адаптували перевірені елементи під свій кооперативний пригодницький екшен та забезпечили їх власними знахідками. Вийшло таке собі різдвяне диво, якого так бракувало сучасній індустрії. Після проходження It Takes Two хочеться видихнути і щиро подякувати Hazelight за ураган пережитих емоцій.
1. Deathloop
І знову тимчасова петля, тільки тепер на острові Чорний Риф. Його населенню подобається проживати один і той самий день по колу, а ось головному герою Кольту — ні. Він вирішив розірвати цикл, але для цього потрібно за добу вбити вісім візіонерів. Гравцю необхідно шукати зачіпки та вирішувати різні завдання, щоб звести цілі у потрібних місцях. Тільки таким чином Кольт зможе виконати місію до перезапуску петлі. Крім цікавої концепції, Deathloop відзначилася бадьорими битвами та варіативністю дій. Користувачеві не обов’язково вступати у відкриті протистояння: можна підлаштувати вбивство за допомогою оточення або потай діставатися мети. Така свобода разом з вивіреним дизайном локацій надає простір для експериментів на рівні великої Dishonored.