Що робити, якщо перестав працювати Face ID на iPhone

6 лютого 2020, 21:36

Як вчинити, якщо на вашому iPhone перестала працювати головна функція розблокування екрану?

Якщо ви один з власників останніх моделей iPhone - напевно вам чуже таке поняття, як «розблокування екрану за допомогою відбитка пальця».

Розробники Apple позбавили своїх клієнтів цієї долі і створили справді революційну технологію - Face ID. Хто б що не говорив, але досі FaceID залишається найзручнішим і найбезпечнішим способом розблокування смартфона.

Відео дня

Як показували численні експерименти з фейковий обличчями, обдурити 3D-сканер практично неможливо, ну а швидкість розблокування, кут огляду і ступінь освітленості при якій спрацьовує датчик, - все це в Face ID не залишає шансів флагманським моделям конкурентів.

Хейтери згадають «моноброву» з її вбудованими сенсорами, від якої поки не можуть відмовитися в Apple, але, з іншого боку, хіба поки є видима найкраща альтернатива?

Справжньою проблемою може бути поломка або неправильна робота Face ID, а таке, на жаль, трапляється. Але не варто турбуватися, якщо раптом ваш новенький iPhone втратив одну зі своїх головних функцій і відразу ж нести його до «майстрів».

Причин може бути декілька і навіть недосвідчений користувач легко їх виправить.

1 Проблеми з оглядовістю камери TrueDepth

Це одна з найпоширеніших причин, через які функція FaceID може працювати неправильно.

Камера TrueDepth - це і є той самий 3D-сканер обличчя, який відповідає за розблокування екрану і складається з декількох сканерів і датчиків, поміщених в верхню частину iPhone.

Apple
Фото: Apple

Тому, новий чохол, бампер, неякісна захисна плівка, зовнішні пошкодження або навіть просто бруд на цьому датчику можуть порушити роботу FaceID.

Спробуйте очистити «моноброву» і зробіть так, щоб нічого не заважало датчикам сканувати обличчя.

Для тих, у кого не увімкнене автоматичне оновлення ПО - бажано все ж оновити систему, хоча це стосується не тільки справної роботи Face ID.

2 Налаштування Face ID

Після оновлення системи, або просто коли ви дали поклацати свій телефон дітям або друзям, налаштування Face ID можуть змінитися.

Щоб перевірити це - зайдіть в Налаштування телефону> Face ID і код-пароль. Там можна подивитися, для яких саме функцій працює FaceID і обмежити його використання на деякі додатки, якщо система запитує розблокування занадто часто.

Apple
Фото: Apple

Краще, звичайно, залишити Face ID увімкненим для мобільного банкінгу, соцмереж та інших додатків, які можуть зберігати важливі персональні дані.

3 Проблема в обличчі

Як би це не звучало, в деяких випадках справна функція Face ID може не спрацювати на «неправильне» обличчя власника.

Це стосується ситуацій, коли обличчя може бути чимось вкрите, або, наприклад, ви носите окуляри.

Так-так, не потрібно кричати, що Face ID може сканувати обличчя навіть з окулярами: деяке скло блокує інфрачервоне світло, тому навіть найбільш просунуті датчики, як у Apple, можуть не спрацювати.

macobserver.com
Фото: macobserver.com

В Apple пишуть, що Face ID працює тільки коли iPhone розташовано вертикально, хоча на iPad сканер спрацьовує в будь-якому положенні.

Крім цього, TrueDepth спрацьовує тільки на відстані 25-50 см, коли чітко видно очі, ніс і рот. Якщо ви будете відводити очі убік при розблокуванні - Face ID також може не спрацювати.

4 Скидання і альтернативний вид

Якщо жоден з варіантів не допоміг - спробуйте скинути розблокування за допомогою Face ID або встановити альтернативний зовнішній вигляд, щоб сканер спрацьовував частіше і краще. Це можна зробити в тих же налаштуваннях Face ID.

Не забувайте також, що за замовчуванням Face ID не працюватиме якщо: ви тільки перезапустили або увімкнули iPhone; пройшло 48 годин з того часу, як пристрій розблокували в останній раз; пройшло шість днів з моменту останнього розблокування смартфона за допомогою коду-пароля; iPhone заблокували віддалено; Face ID не спрацював п'ять разів.

5 Останній крок

Ну і останній, найбільш відчайдушний варіант, - скинути iPhone до заводських налаштувань. Як не крути, старий добрий «хард ресет» часто допомагає в багатьох ситуаціях. І Face ID не виняток.

Не забудьте тільки, що для різних iPhone функція скидання до заводських налаштувань викликається по-різному.

Iphones.ru
Фото: Iphones.ru

У найсвіжіших версіях до iPhone 8 потрібно натиснути і відпустити спершу кнопку підвищення гучності, потім натиснути і відпустити кнопку зменшення гучності, затиснути кнопку блокування до появи логотипу Apple, після чого пристрій перезавантажиться.

Для iPhone 7 потрібно просто затиснути кнопки підвищення гучності і блокування смартфону одночасно.

Для iPhone 6s і більш старих версій потрібно затиснути «олдову» центральну кнопку і кнопку блокування смартфона одночасно як мінімум на 10 секунд.

Якщо і після цього Face ID не запрацює - тоді точно можна віддавати гаджет в руки фахівців. Як то кажуть, принаймні ви спробували.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X