Ваша персональна крипто-фортеця. Блог Сергія Калініна

15 грудня 2017, 14:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Людська пам'ять – не дуже надійне місце для зберігання Bitcoin, Ether, Litecoin, Dash, ZCash та інших криптоактівов

Продовжуючи тему зберігання криптовалюти, перейдемо до більш грунтовних предметів. Сьогодні говоримо про апаратні гаманці. І. якщо для невеликих сум або швидкого переміщення непогано підходять онлайн-додатки або гаманці, встановлені на особистий комп'ютер, то для тривалого зберігання (особливо, великих сум), варто використовувати апаратні або "паперові" гаманці. Останні – досить екзотичний, але надійний спосіб – ви генеруєте адресу і зберігайте її у вигляді роздруківки з QR-кодом. Також, можна володіти нодою (вузлом з повною копією блокчейна) і в ній зберігати кошти. Але, це ще більш рідкісний спосіб для звичайної людини. Отже, залишаються апаратні девайси.

Відео дня

Їх основна і головна перевага – ви контролюєте свої приватні ключі. Саме втрата або крадіжка останніх дає можливість доступу до вашого гаманця, а, якщо бути точним – до записів транзакцій за вашим публічним ключем, тобто адресою гаманця в блокчейні. Однак, якщо у вас є приватний ключ, ви завжди зможете відновити доступ до гаманця. А якщо ще є кодові слова, які генеруються при активації апаратного гаманця, то зможете його відновити разом з усіма активами на новому пристрої.

Самі собою пристрої несуть в собі додатковий захист. Вони захищені PIN-кодом, внутрішня програмна оболонка захищена як від фізичного втручання, так і від загроз з Інтернет. Ви також захищені від програм-шпигунів і кейлогерів, що крадуть дані при натисканні на клавіатурі – гаманці мають свій екран і кнопки. Навіть якщо гаманець не підключений до комп'ютера, кошти можна надсилати на адресу і вони з'являться під час найближчої синхронізації. Отже, на які апарати варто звернути увагу.

Trezor

Найстаріший апаратний гаманець на ARM-процесорі Cortex M3, виробництва чеської SatoshiLabs. З'явився близько чотирьох років тому. Може зберігати кілька криптовалют крім Bitcoin – Bitcoin Cash, Ether, Litecoin, Dash, ZCash і будь-які Ethereum ERC20 токени – такі як Augur, Golem, ARK або OmiseGo. Також можна використовувати як генератор паролів і для двофакторної авторизації. Вартість – від 99 доларів США.

Ledger Nano S

Модний і затребуваний зараз девайс французької компанії Ledger Technology. Він має дуже приємний дизайн і дуже надійний апаратнийзахист. У зв'язку з високим попитом цей апарат на процесорі ST31H320 можна купити тільки через два місяці після замовлення. Можна зберігати більше 20 валют і ERC20 токенів, використовувати для авторизації шифрування протоколів SSH. Але, працює тільки в зв'язці з браузерами Google Chrome або Chromium. Вартість – від $75.

KeepKey

Один з найбільш надійних і стильних гаманців на процесорі Cortex M3, правда зберігає не дуже багато валют – Bitcoin, Ether, Litecoin, Namecoin, Dogecoin і Dash. Не має операційної системи – значить можна не боятися втручання. Вартість – від $125.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X