Ваша персональна крипто-фортеця. Блог Сергія Калініна
Продовжуючи тему зберігання криптовалюти, перейдемо до більш грунтовних предметів. Сьогодні говоримо про апаратні гаманці. І. якщо для невеликих сум або швидкого переміщення непогано підходять онлайн-додатки або гаманці, встановлені на особистий комп'ютер, то для тривалого зберігання (особливо, великих сум), варто використовувати апаратні або "паперові" гаманці. Останні – досить екзотичний, але надійний спосіб – ви генеруєте адресу і зберігайте її у вигляді роздруківки з QR-кодом. Також, можна володіти нодою (вузлом з повною копією блокчейна) і в ній зберігати кошти. Але, це ще більш рідкісний спосіб для звичайної людини. Отже, залишаються апаратні девайси.

Їх основна і головна перевага – ви контролюєте свої приватні ключі. Саме втрата або крадіжка останніх дає можливість доступу до вашого гаманця, а, якщо бути точним – до записів транзакцій за вашим публічним ключем, тобто адресою гаманця в блокчейні. Однак, якщо у вас є приватний ключ, ви завжди зможете відновити доступ до гаманця. А якщо ще є кодові слова, які генеруються при активації апаратного гаманця, то зможете його відновити разом з усіма активами на новому пристрої.
Самі собою пристрої несуть в собі додатковий захист. Вони захищені PIN-кодом, внутрішня програмна оболонка захищена як від фізичного втручання, так і від загроз з Інтернет. Ви також захищені від програм-шпигунів і кейлогерів, що крадуть дані при натисканні на клавіатурі – гаманці мають свій екран і кнопки. Навіть якщо гаманець не підключений до комп'ютера, кошти можна надсилати на адресу і вони з'являться під час найближчої синхронізації. Отже, на які апарати варто звернути увагу.
Trezor

Найстаріший апаратний гаманець на ARM-процесорі Cortex M3, виробництва чеської SatoshiLabs. З'явився близько чотирьох років тому. Може зберігати кілька криптовалют крім Bitcoin – Bitcoin Cash, Ether, Litecoin, Dash, ZCash і будь-які Ethereum ERC20 токени – такі як Augur, Golem, ARK або OmiseGo. Також можна використовувати як генератор паролів і для двофакторної авторизації. Вартість – від 99 доларів США.
Ledger Nano S

Модний і затребуваний зараз девайс французької компанії Ledger Technology. Він має дуже приємний дизайн і дуже надійний апаратнийзахист. У зв'язку з високим попитом цей апарат на процесорі ST31H320 можна купити тільки через два місяці після замовлення. Можна зберігати більше 20 валют і ERC20 токенів, використовувати для авторизації шифрування протоколів SSH. Але, працює тільки в зв'язці з браузерами Google Chrome або Chromium. Вартість – від $75.
KeepKey

Один з найбільш надійних і стильних гаманців на процесорі Cortex M3, правда зберігає не дуже багато валют – Bitcoin, Ether, Litecoin, Namecoin, Dogecoin і Dash. Не має операційної системи – значить можна не боятися втручання. Вартість – від $125.
- Читайте також: Купили біткоіни? Зберігайте дбайливо! Блог Сергія Калініна

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.