Силовики вбивають IT-галузь. Блог Дениса Довгополого

20 березня 2018, 15:37

Давайте начистоту. Наші доблесні правоохоронці знищують нашу індустрію високих технологій.

Нещодавно я поїхав у бліцпоездку Париж – Цюріх – Цуг – Вадуц – Санкт-Галлен – Амстердам на три дні.

22 зустрічі. Всі з інвесторами, троє з них вклалися в українські проекти. Нижче невелика статистика ходу зустрічей:

Відео дня

- обговорення ситуації в країні і особливо з Нової поштою – в середньому 25% від зустрічей. Я намагався розповідати, що інвестувати можна. Виглядав ідіотом.

- три з трьох інвесторів, які вкладалися в українські стартапи/ICO, поставили мені пряме запитання: скільки повинно бути людей в компанії, щоб силовики почали віджимати компанію? В який момент переносити все в Прибалтику, Польщу або Чехію?

- чи можу я дати особисту гарантію, що правоохоронці не прийдуть в компанії, які будуть ними профінансовані?

- з 22 зустрічей під час семи мене запитали, чи не хочу я переїхати з України?

- на одній із зустрічей двоє людей запропонували профінансувати особисто мій переїзд до Швейцарії з сім'єю. Вони не розуміють, чому, якщо я працюю зі Східною Європою, а ніхто в Україну вкладатися не буде, то навіщо нести такі ризики, як війна, корупція "fucking crazy cops"?

Коротше, велика подяка нашим доблесним правоохоронцям, які щойно зірвали три угоди. Десяток інвесторів, які дивилися на українські ICO, відмовилися від своїх намірів.

П.С. Щоб ви розуміли, інтерес до наших стартапів: швейцарці зустрічалися зі мною в неділю! Святий день відпочинку!! А їм цікаво. І всі пішли розчарованими, дізнавшись від мене, що ситуація насправді така, як це виглядає. І повірте, вони в курсі новин. 20 з 22 зустрічей показали, що вони дуже в курсі.

П.П.С. Давайте ще трохи зради. Ще за Януковича (коли він був президентом) один мудрий чоловік мені сказав наступне: міліціонери хочуть контролювати бидло. Як контролювати головастих айтішників – вони не знають, як віджимати їх компанії – вони не вміють. Значить, вони будуть саджати і видавлювати. Їм краще мати ресурсну економіку з низькою освітою, ніж людей, які будуть рухати інновації.

Після Майдану цей же чоловік сказав: міліціонери – при будь-якій владі міліціонери. Якщо їх не саджати, то саджати будуть вони. Ось побачиш. Днями він мені написав: ну що? Хто мав рацію?

Текст друкується з дозволу автора

Оригінал тут і тут

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X