Небезпечний захист: як маски для обличчя вбивають тварин і навколишнє середовище

18 вересня 2020, 10:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Бразилії повідомили про першу смерть тварини від неправильно утилізованої маски для обличчя. У Greenpeace заявляють, що на одному лише Тайвані виробили 5,5 тис. тонн масок за три місяці.

На початку пандемії деякі експерти припускали, що карантин по всьому світу допоможе скоротити шкідливі викиди в атмосферу. Зниження активності транспорту і зупинка виробництва повинні були допомогти планеті «трохи очиститися».

Відео дня

Але пізніше вчені пояснили, чому глобальний локдаун не сильно змінить ситуацію з глобальним потеплінням, всупереч заявам про повернення диких тварин у природне середовище.

Натомість пандемія створила нову загрозу для флори і фауни Землі. Причому ця загроза прийшла звідти, звідки ми її зовсім не чекали, — шкідливими для природи виявилися антибактеріальні маски для обличчя, які виробляються мільярдами в різних куточках планети.

Днями вчені з Бразилії заявили про першу смерть тварини від неправильно утилізованої маски. Жертвою став молодий пінгвін, який проковтнув маску типу N95, і тіло якого знайшли на узбережжі штату Сан-Паулу.

Місцевий океанограф Уго Гулля Нето заявив, що на узбережжі Бразилії зараз знаходять багато викинутих масок і це «дуже серйозна проблема».

В кінці літа 2020-го про небезпеку викинутих масках попереджали і у Greenpeace: в організації заявляли, що ці індивідуальні засоби захисту знаходили на узбережжях Гонконгу, США, Франції, Китаю і Тайваню.

Експерти підрахували, що в період з лютого по травень 2020-го на одному лише Тайвані виробили близько 1,3 млрд хірургічних масок, що в еквіваленті приблизно дорівнює 5,5 тонн відходів.

Проблему представляє і те, що маски не можна переробляти, оскільки вони можуть бути зараженими і привести до інфікування людей, які працюють в галузі повторного використання відходів.

Потрапляючи в природне середовище, ці маски з часом будуть представляти загрозу і для життя людини.

«Пластикові частинки, що вивільняються в результаті руйнування цих масок, також залишаться в океанах і будуть накопичуватися в харчовому ланцюжку на довгі роки, що в кінцевому підсумку стане загрозою для здоров’я людини», — заявляють в Greenpeace.

Рішення проблеми поки немає. Підключайтеся до пошуків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X