Ще раз про 3G та 4G. Блог Дмитра Шимківа

14 березня 2018, 17:13

Нещодавно окремі політики вирішили поставити під сумнів відкритість та прозорість проведення тендерів щодо 4G, а після того їхня риторика знайшла відгук у очільника уряду. Саме тому я вирішив підготувати довідку із посиланням на документи, рішення президента та Кабміну і головне – цифри.

Рівень політичного угару та градус популізму без фактів та цифр – це реалії української політики. Шановні політики, розслідувачі, журналісти, правоохоронці та пересічні громадяни – ось вам факти.

Відео дня

3G тендер = 8,77 млрд грн. або $309,4 млн за курсом Нацбанку на дату тендеру + плата за конверсію військовим 1,6 млрд грн.

4G тендер (два етапи) = 7,89 млрд грн. або $292,9 млн за курсом НБУ на дату тендеру.

Загалом це 16,661 млрд грн. або $602,3 млн + конверсія.

Встановлення рішень щодо мінімальної ціни як на тендер щодо 3G, так і на тендер щодо 4G визначалося постановою Кабінету міністрів!

Тендери відбувалися публічно, конкуренто і в прямому ефірі – всі це бачили і засвідчили у різноманітних коментарях і заявах. А головне, сервіс 4G запрацює для користувачів найближчим часом так само, як це було і з 3G, бо є конкуренція між операторами.

Я не буду пояснювати деталі технологічної відмінності між 2G, 3G та 4G, питання адаптації, використання, покриття, тощо. G – це не про Г чи Ж, це Generation – покоління технологій зв'язку. Якщо говорити на прикладі Bos taurus, то маємо еволюцію від турів до корів. А еволюція – це різні кількості надоїв, якість м'яса тощо. Тому ціну за тура не можна порівнювати із ціною за корову. Як не можна однаково оцінювати різні породи корів.

Текст друкується з дозволу автора

Оригінал і довідка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X