Наскільки хмарним буде майбутнє. Блог Олега Боднара

7 березня 2018, 07:00

Через три роки майже весь світовий трафік центрів обробки даних буде йти через хмару

Обсяг інтернет-трафіку стрімко зростає. Все частіше, коли йдеться про обсяги даних у Всесвітній мережі, крім звичних гігабайтів згадуються пета-, екса- і навіть зеттабайти (один зеттабайт дорівнює трильйона гігабайт). І у цього процесу є цікаві деталі, а саме: до 2021 року на хмари припадатиме 95% всього трафіку центрів обробки даних (ЦОД) в світі. Хоча вже зараз ця цифра теж значна - 88% в 2016 році. Чому ж хмарні сервіси ростуть так стрімко?

Відео дня

Річ у тім, що величезному інтернет-трафіку, що зростає, потрібні гнучкість, масштабованість і доступність даних завжди і всюди – як раз те, що пропонують хмари. Саме ці можливості зумовили бум популярності хмарних додатків – як споживчих, так і для бізнесу. З боку користувачів це потокове відео, соціальні мережі та інтернет-пошук. Бізнес-сегмент, підхопивши хвилю цифровізації, активно впроваджує системи планування корпоративних ресурсів (ERP), засоби спільної роботи і аналізу даних. Поширення додатків Інтернету речей (IoT), розумні міста і автомобілі, підключені охорона здоров'я та енергетика - все це вимагає масштабованих обчислень і нових рішень для зберігання даних. Адже вже до 2021 року, за прогнозами Cisco, число IoT-підключень досягне 13,7 млрд, що більш ніж удвічі перевищує показники 2016 року.

В цілому світовий обсяг даних в ЦОД до 2021 року виросте в 4,6 рази і досягне 1,3 зеттабайт. Ще більш значним буде обсяг інформації, що зберігається на пристроях, в тому числі на планшетах і смартфонах. У 2021 році він очіковано складе 5,9 зеттабайт. Що стосується даних, згенерованих різними пристроями (і не обов'язково при цьому збережених), то завдяки розвитку Інтернету речей їх загальний річний обсяг до 2021 року досягне 847 зеттабайт. Тобто обсяг згенерованих даних перевищить обсяг збережених на два порядки.

Основним бар'єром на шляху розвитку хмарних технологій нещодавно вважалися загрози інформаційній безпеці. Виникало резонне питання: "Якщо я розміщую в хмарі конфіденційну інформацію, чи забезпечить провайдер її захист і чи зможу я це відстежити?" Але технології не стоять на місці: провайдери, і українські не є винятком, масово впроваджують передові рішення для безпеки, які вміють виявляти загрози та запобігати можливій шкоді. Тому ризики для підприємств постійно знижуються, а захист користувачів поліпшується.

Ми з вами живемо в світі великих даних, які ростуть надзвичайно стрімко. І хмарні технології не дають нам "потонути" в цьому океані інформації, а навпаки, допомагають скористатися ними собі на користь.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X