Навіщо Україні система екстреного SMS-оповіщення. Блог Євгена Кражана

13 лютого 2018, 18:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Попереджений – отже озброєний. А у випадку з надзвичайними ситуаціями від того, наскільки швидко ми дізнаємося про їхнє виникнення та наскільки повну інформацію про варіанти порятунку отримуємо, залежить наше життя.

Донедавна в Україні майже не використовувався ресурс мобільних операторів. Але тепер ситуація зміниться. Київстар підписав Меморандум про співпрацю з Міністерством інформаційної політики та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Його мета - розробити нову систему оповіщення населення про стихійні лиха, надзвичайні ситуації (НС) та інші серйозні події, наприклад, пожежі, повені та інші.

Відео дня

Ефективність оповіщення за допомогою мобільного перевірена на прикладі інших країн. Один із найбільш вражаючих, на мою думку, - Японія. У цій країні захисту населення від будь-яких неприємних ситуацій надають дуже велике значення. Всі мобільні телефони, що підтримують формат 3G і новіші моделі, повинні мати вбудовану систему оповіщення. Щоб в автоматичному режимі розсилалися повідомлення про землетрус або цунамі. Потрібно менше хвилини, щоб сповістити про надзвичайну ситуацію населення всієї країни. В Японії навіть вимкнені пристрої спрацьовують, коли вмикається система оповіщення про НС. Для цього вони оснащуються спеціальними датчиками.

Цікавим також є досвід США. Текстові повідомлення із попередженнями про НС розсилаються на телефони, смартфони, планшети. Вони містять інформацію про тип надзвичайної ситуації та заходи, які необхідно вжити. Розсилка здійснюється з урахуванням регіону НС. Для таких повідомлень існує окремий сигнал, щоб абоненти не сплутали його з жодним іншим.

А в Польщі крім стандартної SMS-розсилки є спеціальні програми для смартфонів (вони розроблені для різних операційних систем). Оповіщення за допомогою застосунків для смартфонів - інформативніше, ніж розсилка повідомлень. Тут користувач знайде детальнішу інформацію про характер, локації, інші аспекти, а також отримає рекомендації щодо заходів. SMS містить менш ємну інформацію, зате її отримають не тільки власники смартфонів.

Для нашої компанії використання смс-повідомлень - вже стабільна практика. Як приклад, можна привести послугу "Пошук дітей". Це інформаційна розсилка від Київстар, мета якої – допомагати Національній поліції України в пошуку зниклих дітей. Працює послуга в пілотному режимі в Києві. На запит Національної поліції Київстар відправляє SMS-повідомлення абонентам, які можуть бути свідками зникнення і повідомити правоохоронним органам інформацію для допомоги в пошуку дитини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X