Перелом мозку: 5 технологій в смартфонах, які здивують вас у 2018 році. Блог Броніслава Сіялова

2 січня 2018, 20:10

Під кінець року заведено підбивати підсумки, але в світі технологій все змінюється занадто швидко, тому не варто зайвий раз озиратися

Давайте краще подивимося, що нас чекає в найближчому майбутньому. Тим більше, що 2018 обіцяє бути захоплюючим для тих, хто стежить за новими смартфонами. Ну і повинні ж ви знати, чим виробники будуть спокушати вас наступного року.

Відео дня

1Сканер відбитків пальців в дисплеї

Коли смартфони були з товстезними рамками навколо екрану, розташування дактилоскопічного датчика не було для виробників проблемою. Його розміщували нижче дисплея і всім було добре.

Користувачам було зручно потрапляти на нього пальцем, а у інженерів не боліла голова. Звичайно перебували компанії, які розміщували сканер у своїх пристроях на тильній стороні корпусу і навіть збоку. Але це було скоріше бажанням виділитися на тлі конкурентів, ніж необхідністю. Проте з появою "безрамкового" дизайну в смартфонах у інженерів все ж таки почала боліти голова.

Річ у тім, що рамки навколо дисплея в таких пристроях схудли, і сканер відбитків на лицьовій панелі вже ніяк не поміщався. Його довелося переносити на тильну панель, але проблема в тому, що там ще потрібно вмістити камеру з двома об'єктивами, а також, що дуже бажано, бездротову зарядку. Тому всі дуже сподівалися на появу в 2017 році сканера відбитків пальців, який би знаходився прямо на екрані смартфона. На жаль, не склалося. Але 2018 обіцяє бути більш цікавим в цьому плані.

Компанії Qualcomm і Synaptics вже показали дактилоскопічні датчики, які можна розмістити під дисплеєм смартфона, і при цьому не страждає ні швидкість, ні точність сканування відбитку пальців.

2Частота оновлення екрану 120 Гц

Дисплеї в сучасних смартфонах досягли небувалих висот, у них відмінна передача кольору, максимальні кути огляду, а чіткості зображення може позаздрити більшість моніторів. Але попри все це, частота оновлення екрану навіть у флагманських моделях раніше не перевищувала 60 Гц.

Через це під час перегляду сторінок, а також в динамічних іграх і фільмах іноді здається, що зображення змащується. Тому в ігрових моніторах і ноутбуках все частіше використовують екрани з частотою оновлення 120 Гц, які демонструють плавну картинку навіть в тих сценах, які вимагають дуже швидкої зміни кадрів.

Але цього року 120-герцовий екран з'явився в смартфоні Razer Phone від однойменного виробника ігрових пристроїв. Модель вийшла нішевою, проте вона показала, що реалізувати цю технологію в смартфоні реально. І можна бути впевненим, що інші компанії не упустять можливість використовувати її в своїх моделях. Адже різниця між екраном 60 Гц і 120 Гц видна неозброєним оком, і це може вплинути на вибір покупця прямо в магазині.

3Сканер обличчя

Вище я вже писав про те, що у виробників смартфонів почалися проблеми з тим, де розмістити сканер відбитків пальців. В Apple вирішили цю проблему в стилі Стіва Джобса, тобто взагалі відмовилися від сканера, хоча і на користь системи розпізнавання осіб Face ID, що дебютувала в iPhone X.

Потішно, що широку популярність нової технології забезпечила не тільки футуристичність розблокування смартфона одним поглядом, скільки анімовані смайли емодзі. Користувачі почали записувати з ними ролики, які відразу ж стали вірусними. А сторонні розробники відразу кинулися впроваджувати Face ID в свої додатки, адже це відкривало перед ними нові можливості.

Інші виробники називали сканування особи для розблокування iPhone X незручним і повільним, але тут же кинулися розробляти подібні рішення. Наприклад, компанія Huawei вже встигла показати систему, яка обіцяє бути в 10 разів точніше за Face ID і сканувати обличчя користувача всього за 0,4 секунди. При цьому і анімовані емодзі повинні бути точніше, принаймні в Huawei обіцяють, що їх система вміє визначати, коли користувач показує язика і відображати це в смайлі, а ось Apple – ні.

Тут прямо не можу не відзначити, що компанії сьогодні вирішують дійсно дуже важливі проблеми, поряд з якими висадка людини на Місяць просто меркне. Але, як би там не було, наступного року нас таки чекає гонка анімованих емодзі, так що будьте до неї готові. Хоча все може бути, і для сканера обличчя в смартфонах дійсно знайдеться корисне застосування, якщо не брати до уваги функцію розблокування.

4Використання нейромереж

Цього року до виробників смартфонів докотився тренд використовувати словосполучення "штучний інтелект", щоб називати якісь нові функції. Особливо цьому були раді маркетологи. Адже одна справа, якщо камера в смартфоні просто добре знімає, але інше, коли вона добре знімає за допомогою "штучного інтелекту".

У процесори навіть почали впроваджувати додаткові чіпи, які повинні робити пристрій "розумнішим". Але якщо відкинути все рекламне лушпиння, то за фактом немає в смартфонах "штучного інтелекту", принаймні, якщо ви уявляєте його в якості думаючого комп'ютера.

Проте, виробники почали використовувати в своїх флагманських моделях штучні нейронні мережі, щоб поліпшити функціональність, в якій на підсумковий результат може вплинути ряд заздалегідь відомих параметрів. Наприклад, візьмемо ту ж зйомку камери смартфона, якщо ви розбираєтеся в фото, то для кожної окремої сцени можете вибрати налаштування, які дозволять зробити гарний знімок. Якщо не розбираєтеся, то це повинна зробити за вас автоматика, але вона визначає сцену тільки з базових параметрів, не може ж вона знати, що саме ви знімаєте.

Втім виявляється, що цілком може, якщо використовувати для обробки знімків нейромережу, через яку прогнали мільйони фотографій із зазначеними параметрами зйомки. Тобто вона по суті визначає, що і за яких умов ви знімаєте і підбирає для цієї сцени налаштування, які дали найкращий результат в схожій ситуації, або робить кілька знімків з різними налаштуваннями і склеює їх в один, щоб компенсувати втрати якості.

Зокрема, такий підхід використовує компанія Google в своїх смартфонах Google Pixel, почала використовувати Huawei, а наступного року будуть використовувати і інші виробники. І це тільки один з прикладів використання нейромереж, а їх можна застосовувати для найрізноманітніших функцій смартфона. Наприклад, для того, щоб автозаміна клавіатури працювала краще, щоб виділяти інформацію в листах або повідомленнях для простого її перенесення в календар або список справ, і навіть для того, щоб автоматично отримувати на першому екрані ті програми, які потрібні вам саме сьогодні.

5Доповнена реальність

Компанія Apple цього року запустила платформу ARKit для створення додатків доповненої реальності, які можуть працювати на її нових iPhone, і цим змусила понервувати Google. Остання з 2014 року розробляла проект Tango, в рамках якого створювалися технології доповненої реальності і комп'ютерного бачення. Щоб вони працювали, потрібні були пристрої зі спеціальним набором камер і датчиків.

Всього було випущено два таких смартфона, їх виробництвом займалися Lenovo і ASUS, але вони так і не стали комерційно успішними. А тут Apple взяла і втиснула схожу технологію в свої iPhone з мільйонними продажами. В Google настільки занепокоїлися, що закрили проект Tango і випустили платформу ARCore, доступну для великої кількості смартфонів на Android.

Це можна вважати відправною точкою в битві за доповнену реальність на смартфонах. Але чому вона така важлива? Річ у тім, що крім розважальної функції, а це ігри, які використовують камеру смартфона і додають до реального зображення віртуальні об'єкти, доповнена реальність обіцяє і абсолютно нову функціональність. Наприклад, навігація всередині приміщень, пошук по зображеннях і оточуючим об'єктам, анотації до продуктів, а також багато іншого.

Навіть просто уявіть, що ви на парковці бачите через камеру смартфона стрілку, де саме знаходиться ваша машина, зручно ж! Так ось завдяки ARKit і ARCore наступного року ми побачимо більше цікавих прикладів використання доповненої реальності в смартфонах.

Автор: Броніслав Сіялов, незалежний техноблогер

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X