Як зберегти анонімність під час операцій з криптовалютами. Блог Андрія Бродецького

13 лютого 2018, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Біткоін не зовсім анонімний – його називають псевдонімною криптовалютою. Всі транзакції в мережі біткоіну публічні. Для тих, хто знає номер вашого гаманця, всі ваші вхідні та вихідні перекази будуть як на долоні. Звідси два висновки: чи не світіть зайвий раз адресу свого біткоін-гаманця і не використовуйте його для незаконних транзакцій.

Нещодавно дослідники спарсили адреси біткоін-гаманців, пов'язаних з даркнетом (Silk Road, Wikileaks), потім спарсили публічно доступні адреси гаманців з Twitter і форумів про біткоін. А потім порівняли ці списки і знайшли 120 збігів. У деяких випадках покупці зі Silk Road навіть засвітили своє ім'я та пошту. Ось Джо Сміт публікує в твіттері адресу свого гаманця, а ось із цього гаманця йде переклад на адресу Silk Road.

Відео дня

І це найпростіший спосіб деанонімізації. У поліції і спецслужб набагато більше можливостей – наприклад, вони можуть отримувати імена користувачів криптовалютних бірж та історії відвідувань сайтів від провайдерів. Ну і не будемо забувати про класичний метод терморектального криптоанализу.

Записи в реєстрі біткоіну не можна змінити або видалити. Якщо ви п'ять років тому купували в інтернеті марихуану зі свого біткоін-гаманця, а потім засвітили його, наприклад, на біржі, до вас можуть постукати непрохані гості у формі. Європейські копи вже навчилися працювати з блокчейном – в Данії та Німеччині покупців наркотиків за біткоіни вже притягують до відповідальності, навіть через п'ять років після покупки.

Але якщо є проблема, має бути і рішення. У випадку з анонімними переказами таких рішень може бути кілька. По-перше, це спеціальні сервіси – міксери. Вони працюють так: ви вказуєте адресу, на яку повинні прийти гроші, переводите гроші на адресу міксера, а сервіс за додаткову комісію заплутує сліди вашої транзакції, ганяючи ваші біткоіни між тисячами гаманців-посередників. Ось тут можна наочно побачити, як це працює.

Крім цього, є криптовалюти, які розроблені спеціально для того, щоб забезпечити приватність користувачів – Dash, Zcash, Monero. Транзакції в них обфусцуються на рівні протоколу, роблячи їхнє відстеження неможливим. У 2016 році найбільші даркнет-форуми почали приймати оплату в Monero. За рік курс криптовалюта виріс у 27 разів.

Російські та українські продавці в даркнеті поки не працюють із приватними криптовалютами, тільки з небезпечним біткоіном. Також приймають оплату на банківські карти дропів (підставних осіб), через термінали моментальної оплати (iBox), напіванонімні сервіси на кшталт EasyPay. Якщо поліція накриває такий нелегальний бізнес, копи отримують доступ до всієї історії вхідних транзакцій – і на банківські карти, і на гаманці з криптовалютами. Вивчайте матчастину перед тим, як купувати що-небудь незаконне.

Текс публікується з дозволу автора.

Оригінал і Telegram автора.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X