Що буде з криптовалютами в 2018 році – шість основних тенденцій. Блог Андрія Тонколітка

9 лютого 2018, 15:55

2017-й став роком великих подій на кріптовалютном ринку. Стрімке зростання капіталізації, злети і падіння біткоінів, гучні ICO і ще гучніші прогнози. І, звичайно ж, величезна кількість нових криптовалют.

Що стане з усім цим в 2018 році? Як зміниться ринок? За яким курсом він піде?

Роза криптовітрів: шість найбільш ймовірних напрямів розвитку

1. Правовий статус

Відсутність централізованого контролю — важлива перевага криптовалюти. Вона дає власникам цифрових активів незалежність від третіх сторін і ніким не оспорюване право особисто розпоряджатися коштами. Ніхто не може заблокувати рахунок або скасувати платіж. Це з одного боку.

Відео дня

А що з іншого? До недавнього часу криптовалюти залишалися не тільки ніким і нічим неконтрольованими, а й законодавчо нерегульованими. Їх правовий статус чітко не визначений. Одні країни забороняють ICO, інші визнають криптовалюту офіційним розрахунковим засобом. Все це створює простір для маніпулювання громадською думкою і спекуляцій. В результаті ринок штормить так, що на його тлі фондовий виглядає тихою гаванню.

Відсутність юридичного регулювання ускладнює і правовий захист власників кріптовалютних засобів. Та що там: часто робить її неможливою. Ось, наприклад, куди звертатися, якщо викрадено кошти з обороту криптобіржі? Або що робити власнику зламаного криптовалютного гаманця? Найчастіше — тільки рвати на собі волосся. Володарям банківських карт в подібних ситуаціях простіше: вони можуть звернутися в банк, який заморозить рахунок і потім переведе врятовані кошти на нову картку.

Я вважаю, що необхідність правового захисту учасників криптовалютного ринку вже настільки гостра, що питання юридичного статусу криптовалюти виходить на перший план. Ситуація змінюється вже на наших очах, і, швидше за все, скоро з'явиться державне регулювання, а потім — і державні криптовалюти.

При цьому мене турбує, чи зможуть держструктури зберегти баланс між законним регулюванням і неправомірним контролем.

Наприклад, на початку цього року користувачі біржі Coinbase, які здійснили більше 200 транзакцій або вивели від $20 тис., отримали податкові декларації. Тобто, юридичного захисту у них ще немає, але податкові зобов'язання їм уже нав'язали.

2. Новий погляд на ICO

До початку 2018 року криптоспівтовариство "наїлося" красиво описаних, але часто нежиттєздатних ICO. За деякими підрахунками, розвитку не отримали більше 95% криптовалютних стартапів, які зібрали чималі кошти на етапі первинного випуску токенів. Серед них були як ті, які провалилися через невдале планування або слабку ідею, так і ті, власники яких спочатку мали шахрайські плани.

Наприклад, проект Razormind приніс своїм творцям $10 млн і безліч розчарувань інвесторам. І це не єдиний приклад, а всього лише один з наймасштабніших.

Що ж... це був цінний досвід, який багатьох навчив, що до вибору об'єктів інвестування треба підходити більш вимогливо. Вважаю, що посилення вимог до ICO призведе до того, що на цей етап виходитимуть тільки ті команди, у яких є дійсно крутий проект з хорошим відпрацюванням планів реалізації.

Ця тенденція отримала назву ICO 2.0, і деякі називають її головною темою криптопрогнозів на 2018 рік. Я теж вважаю, що вдосконалений підхід до ICO — це дуже важливо.

3. Така важлива альтернатива

Незважаючи на тимчасові спади, ринок криптовалюти розвивається. З'являється все більше нових проектів, а з ними й альткоінів – відмінних від біткоінів криптовалют (від англ. Alternative і Bitcoin). При цьому "впадають в сплячку" або зовсім зникають ті, які пов'язані з нежиттєздатними проектами.

Припускаю, що зростання "армії" криптовалюти змінить баланс на ринку: інвестиційний інтерес зміститься з біткоінів на альткоіни. Так, ветеран крипторинку як і раніше буде мати вагу, але його частка в інвестиційних портфелях стане меншою.

В умовах таких змін, для успішного інвестування в криптовалюту буде потрібно все більше досвіду і знань. Якщо раніше можна було вкластися в біткоіни і з величезною часткою ймовірності очікувати прибутку, зараз завдання ускладнюється.

Тим, у кого немає власних навичок аналізу і вибору активів, краще довірити свої кошти професіоналам.

4. Курс – на децентралізацію бірж

У тому, що стосується торгівлі криптовалютами, є кумендний парадокс. З одного боку, в основі криптосвіту — децентралізованість, і це круто.

З іншого, щоб отримати прибуток від участі в криптовалютних торгах, треба зареєструватися на одній або декількох біржах. Більшість з них працюють за централізованим принципом і зберігають у себе всі наявні в обороті кошти. Тобто, стаючи учасником ринку, повноправний і одноосібний власник криптокоштів змушений довірити контроль над ними біржі.

А це не завжди безпечно. І недавня історія з викраденням $533 млн з японської біржі Coincheck — яскраве тому підтвердження.

Можна сказати, що ідея децентралізованих бірж витала в повітрі і, звичайно, отримала реалізацію. Так вже очевидний успіх і зростання Bitashares — децентралізованої криптобіржі та платформи, на якій працюють інші подібні біржі. Наприклад, OpenLedger. В середині літа 2017 року запустилася Ethereum EtherDelta, що працює на блокчейні, а вже в грудні обсяг її добових торгів досяг $8 млн.

Все йде до того, що тенденція розвитку децентралізованих криптовалютних бірж збережеться, і в майбутньому їм стане належати значна частина ринку.

5. На ринок прийдуть кити фондових бірж

Ще один важливий напрям розвитку, який я відмічаю, — це прихід у криптоінвестіції "китів" фондового ринку. Спочатку більшість з них висловлювали консервативну думку, називаючи цифрові валюти мильною бульбашкою, а пов'язані з ними ризики — позамежними. Але поступово думка багатьох змінилася.

До кінця 2017 біткоін, при незначних коливаннях курсу, дивував і надихав своїм зростанням. Але початок 2018-го приніс ринку різке падіння головного криптоактиву майже вдвічі. За ним "просіли" й деякі провідні альткоіни.

Що це? Крах криптовалют, закономірний розвиток або результат стороннього впливу? Все це дійсно схоже на закулісні дії великих гравців, які готують собі вигідні умови входу на ринок. Це не доведений факт, але одна з основних теорій.

Що буде, якщо в криптоморе впливуть фондові кити? Ні, з берегів воно не вийде. А ось нова фінансова течія цілком може з'явитися. А це — ще один потужний поштовх до розвитку.

6. Практичне застосування блокчейна

З грудня 2017 року всі, хто хоч щось чув про криптовалюту, заговорили про TON — проект, який планує запустити команда, що володіє мегапопулярним месенджером Telegram.

Мабуть, не перебільшу, назвавши це найбільш очікуваним ICO 2018 року. Секрет в тому, що розробники запропонували простий і зрозумілий спосіб практичного використання блокчейна. Ідея така гарна, що її напевно підхоплять ще багато команд.

Що це означає для криптосвіту? Я вважаю, що ми впритул підійшли до моменту, коли зможемо користуватися криптовалютою так само легко і природно, як і фіатнимі грошима. Вважаю, що в 2018 році великий інвестиційний інтерес представлятимуть саме криптовалюти з практичним застосуванням.

Висновки

Звичайно, ринок криптовалют ще дуже молодий і тому часто поводиться, як вередлива дитина. Тут неможливо щось прогнозувати, а для прогнозування потрібен системний аналіз і глибоке розуміння законів криптосвіту.

Аналізуючи події, що відбуваються, я доходжу висновку, що вже зовсім скоро ми можемо стати свідками великих змін. У числі яких: поява державних криптовалют, запуск нових децентралізованих платформ і розширення можливостей практичного застосування криптовалюти.

Показати ще новини
Радіо НВ
X