Криптобізнес в Україні: бути чи не бути. Блог Андрія Колодюка

15 лютого 2018, 21:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Я прихильник саморегулювання, однак, з огляду на те, що дедалі більше країн світу змагаються за право стати криптогаванню, то Україні потрібно створити Legal Framework – законодавчі рамки для існування й розвитку криптовалютного ринку, які влаштували б як бізнес, так і державу.

Раніше це зробила Білорусь, прийнявши відомий Декрет #8. Чи, наприклад Японія, де всю діяльність врегульовано, і торгівля ведеться на офіційних криптобіржах.

З моєї точки зору, це питання "моментального реагування", адже український бізнес поки ведуть в інших юрисдикціях. Незважаючи на те, що деякі законопроекти вже є і їх навіть представлено у Верховній Раді, але їх, на жаль, не підтримано крипторинком. Зараз важливо консолідувати думку учасників криптоспільноти, інвесторів, представників держави, щоб отримати максимально корисний документ, який буде дійсно працювати на благо економіки України.

Відео дня

Тому я ініціював створення робочої групи, яку підтримали учасники круглого столу "Законодавче регулювання криптовалюти", який відбувся 3 лютого. У підсумку, до робочої групи увійшли не тільки українські та міжнародні експерти та юристи, а й безпосередньо учасники крипторинку, в тому числі члени UVCA і блокчейн комітету Асоціації. Метою групи є, в першу чергу, комплексний підхід і розв'язання всіх питань, які виникають на ринку.

На нашій першій зустрічі ми спільно вирішили спочатку розробити Policy Paper, який визначить умови ведення бізнесу, які ми хочемо створити. Цей документ визначить "правила гри" і надалі дозволить "за запитом ринку" створювати нові законопроекти, вносити зміни в чинні або залишати питання на саморегулювання. Кінцевою метою документа стане ефективний захист тих, хто майнить чи використовує криптовалюти для розрахунків, захист інвесторів при проведенні ICO. Почали ми з базових визначень блокчейну, майнінгу, криптовалюти, смарт-контрактів, токенів тощо. Слід максимально лібералізувати оподаткування операцій з використанням криптовалюти, знизити до мінімуму регулювання і перевірки підприємств із цієї сфери.

Сьогодні ми бачимо тиск СБУ та інших правоохоронних органів на майнерів та інших учасників ринку. Думаю, що будь-які причини, які офіційно озвучуються – це лише привід, як і було раніше з ІТ компаніями, коли сотні звинувачень та вилучень техніки навіть не дійшли до судів. Це при тому, що ніхто так і не відповів, за те, що діяльність багатьох компаній було частково або повністю зупинено і, природно, збитків теж ніхто не відшкодував.

Наприклад, криптобізнес звинувачують у тіньовій діяльності. Але, як і будь-які фіатні гроші, наприклад, готівка, криптовалюта – це тільки інструмент, який може бути використано в різних цілях: хтось купує хліб, а хтось дає хабара. Тому, повторюся, більшість звинувачень – це тільки привід.

Ми вже навчилися самі захищати бізнес і відстоювати свої інтереси, але якщо говорити про роль держави і відповідаючи на питання перших осіб: "Чим ми можемо допомогти", відповідь одна: допоможіть захистити бізнес, зокрема від незаконного тиску. Дуже важливо правильно комунікувати з депутатами, чиновниками і просувати ідеї роботи з криптовалютою як спосіб залучення додаткової уваги до України в якості гавані, місця для ведення міжнародного бізнесу в цій галузі. Результатом цього стануть мільйони й мільйони інвестицій, робочих місць і статус інноваційної держави.

Зараз в України з'явився унікальний шанс нарешті посісти гідне місце на економічній карті світу, вийти в лідери в секторі блокчейну та крипторинку, і в Давосі ми отримали цьому підтвердження під час роботи нашого Українського Дому. Якщо ми хоча б асиметрично не дамо відповіді ініціативам інших країн, які працюють над цим, то криптобізнес (включно з українським) буде в Білорусі, Естонії, Гібралтарі, Швейцарії, але тільки не в Україні.

Дуже важливо не згаяти наш шанс, тому що іншої можливості можемо чекати не один десяток років. Робота в групі відкрита, тож приєднуйтесь!

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X