Як подорожувати за допомогою блокчейну? Блог Костянтина Ценцури

28 квітня 2018, 07:02

У фільмі «Аватар» сценаристи з'єднували героїв з тілами міфічних істот у вигаданому світі. Швейцарська компанія пропонує перенести це в реальність.

Швейцарський проект UbiatarPlay пропонує здійснити давню мрію людства - перебувати в будь-який час в будь-якій точці світу. Для реалізації задуманого розробники не вдавалися в атомне розщеплення або телепортацію, а використовували більш практичні та нині дуже популярні методи - криптографію і блокчейн.

Відео дня

Технологія досить проста, і в той же час геніальна: програмісти з'єднують мобільні пристрої людей по всьому світу. Розділивши аудиторію на дві категорії - Аватари і Користувачі, - проект пропонує інноваційний платний сервіс: Користувач, що перебуває у себе вдома, з'єднується зі своїм Аватаром (реальною людиною) в будь-якій точці світу.

Завдяки вдосконаленій технології стрімінга і революційному графічному інтерфейсу GUI, Аватар отримує сигнали, які дублюють дії Користувача, який може бути як на сусідній вулиці, так і за тисячі кілометрів від нього.

Заснована на одній із найпопулярніших та ефективних децентралізованих платформ - блокчейні Ethereum - UbiatarPlay пропонує користувачам світову систему комунікації, за допомогою якої вони зможуть бачити, чути, говорити, дивитися і, в принципі, подорожувати куди завгодно і коли завгодно.

Проект "людського застосунку", фото: http://ubiatarplay.io/

Розробники вважають, що використання людини дозволить їм досягти найглухіших куточків планети, і буде в рази ефективніше ніж інтерактивні карти (типу Google Maps) або статичні веб-камери. Компанія орієнтується на людей, які не мають можливості подорожувати, і бізнесменів, які фізично можуть бути в багатьох місцях одночасно.

Звичайно, така послуга буде платною, - програмісти пропонують Аватарам працевлаштування, яке допоможе їм «розвивати свій потенціал». Оплата праці «трансмітерів» буде здійснюватися в криптовалюті компанії - UAC. Платформа icomarks.com оцінює цю криптовалюту у два долари, але на більш надійному Coinmarketcap UAC поки немає.

Таким чином, проект UbiatarPlay пропонує потенційним Аватарам оплачувану і досить легку працю, а потенційним Користувачам - ще одну можливість пізнавати світ, не відриваючись від власного девайса.

Вже до кінця 2018 року компанія планує запустити власний криптогаманець і почати першу «трансляцію людини».

Підсумовуючи: інформація дійсно стає одним з ключових інструментів бізнесу. Завдяки блокчейну програмісти дають людям усвідомлення того, що ділячись інформацією і банально описуючи свою навколишнє середовище можна заробляти гроші і створювати нову світову win-win мережу, яка систематизовано зв'яже кожну людину у світі.

По суті, це просто продовження концепцій Глобального села Маклюена та Інтернету речей. Сучасні цифрові технології дозволяють довести ці ідеї до фінальної стадії розвитку.

Можливо, в недалекому майбутньому, програмісти візьмуться і за божевільні задуми Тесли, і спробують розвинути його осцилятор та відновити спроби використання космічних променів.

Автор колонки - Костянтин Ценцура, журналіст НВ Техно.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X