Інтернет-цензура як подарунок ворогу. Блог Олександра Федієнка

7 березня 2018, 22:30

Зараз мусолиться тематика про блокування в мережі українського сегменту інтернет, проектів урядової постанови "Про реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

По-перше я так і не зрозумів до чого тут блокування, коли мова йшла про перевірку виконання санкцій. Тобто ми вже бачимо зміну вектора щодо цільових завдань. Це перша невідповідність. І нас уже підштовхують до того, що блокування необхідне.

Відео дня

Більшість фахівців почали відразу обговорювати питання блокування та технічні принципи блокування. Це підхопила преса, тобто відбувся масований інформаційний вплив на суспільство, що підкріпило вже підміну понять. І суспільство, як і більшість фахівців, апріорі прийнявши як догму те, що таки блокувати потрібно. А от як – це вже почали обговорювати. Щодо розуміння виконання санкцій ніхто вже не звернув уваги.

Ми бачимо, що агенти впливу вже зробили свій перший крок. Вже ніхто не сумнівається, що такий документ потрібен, і ми почали обговорювати, як та за якими принципами блокувати. До речі будь-яке блокування завжди приведе до того, що суспільство ще більше буде хотіти відвідати заблоковані ресурси. А блокувати соціальні мережі, на яких вже були віртуальні середовища, то взагалі дурня. А тим паче у державі, в якій весь час її існування доступ до мережі Інтернет був вільний. І на вільному доступі до мережі інтернет вже виросло не одне покоління.

Саме тому, наприклад той же Ізраїль не блокує нічого в мережі інтернет. Він контролює інформаційне середовище, та завдяки своїм агентам робить або фізичні або інформаційні контрзаходи. І це більш ефективні принципи підтримання безпеки, тому що суспільство залишається у контрольованому віртуальному середовищі.

Коли агенти впливу зрозуміли, що можуть втратити свою віртуальну аудиторію у іншій державі, вони замислились над контрзаходами. Відповідь не забарилась, її підказали наші правоохоронці, коли почали навипередки впроваджувати блокування ресурси агресора.

Розуміючи, це, інформаційні диверсанти почали розгойдувати машину пропаганди у державі, що це найкраще та ефективне рішення з боку держави, щоб зупинити розповсюдження інформаційного впливу. І паралельно почали будувати іншу машину пропаганди. Мовляв, шановні наші користувачі, все що вам потрібно це встановити браузер на ваших гаджетах, де вже існує вбудований VPN. І ви зможете залишитися з нами.

Більш того, я б на місці міфічних диверсантів з якимось китайським вендором уклав угоду, та інтегрував би в такі гаджети саме свої VPN. А далі вкинув би на ринок держави по низькім цінам таки телефони або планшети. Наші відповідні служби навипередки почали бігти міркуючи, що то вони самі докумекали до таких дій. Виробляти стратегії, планувати фінансові бюджети тощо.

Так, дійсно, дивлячись на статистику по соціальним мережам – ВКонтакте втратив частину української аудиторії. Але вже зараз ми можемо констатувати, що падіння призупинилося та користувачі почали повертатися знову до вказаної соціальної мережі. Але повертатися вони вже почали у неконтрольованому з боку спецслужб України кіберпросторі. В нашій країні досить розвинуте суспільство, тому надати підказку як це зробити, не було проблемою, так навіть бабусі знають що таке VPN. Ми не знаємо, що то за VPN були підставлені, та кому він належить.

На мій погляд це геніальна маніпулятивна атака впливу на нашу державу. Тепер ми можемо звітувати, що все заблоковано. Але ж не забутьте дослідити соціологію, яку аудиторію соціума ви втратили та на яку ви вже не маєте можливості впливати. Ці користувачі вийшли не тільки з зони впливу. Вони вийшли з усією інформацією яка знаходиться на всіх приладах де стоять незрозумілі VPN. Може скластися думка, що VPN то не добре, ні це не так! Багато компаній працюють по світу будуючи свої мережі за допомогою саме вказаного протоколу. Але ці компанії чітко знають, чиїм сервером вони користуються.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X