Політ над Юпітером: у NASA показали, як виглядає газовий гігант з орбіти

12 жовтня 2020, 13:32

Експерти NASA створили відео на основі зображень, зроблених міжпланетною станцією Juno. П’ятихвилинний ролик демонструє політ на висоті 3400 км над поверхнею Юпітера.

Кілька тижнів тому нове чітке зображення телескопа Хаббла підтвердило формування сильного шторму на поверхні найбільшої планети у Сонячній системі - Юпітера.

Крім появи нового закрученого шторму у північній півкулі газового гіганта, вчені підтвердили, що тривалий шторм трохи нижче Великої червоної плями повільно змінює колір з білого на червоний.

Відео дня

Велика червона пляма - найвідоміша з бур Юпітера, яка існує близько 350 років, а її діаметр становить близько 15,8 тис. км.

Спеціально для тих, хто далекий від розуміння усіх масштабів цієї планети, у NASA створили відео на основі зображень, отриманих міжпланетною станцією Juno.

Експерти змоделювали п'ятихвилинний ролик, за допомогою якого можна у буквальному сенсі пролетіти над поверхнею Юпітера на висоті приблизно 3400 км.

Крім всіляких атмосферних вихорів у газовій оболонці цієї планети-гіганта також можна побачити згадану вище Велику червону пляму.

Зовсім недавно Космічний апарат Juno також надіслав на Землю фотографії затемнення поверхні Юпітера одним з його супутників - Іо, в результаті чого на планеті утворилася тінь, шириною 3600 км.

До порівняння, діаметр Місяця складає близько 3474 км.

«Як і у випадку з сонячними затемненнями на Землі, всередині темного кола, що мчиться вершинами хмар Юпітера, можна буде спостерігати повне сонячне затемнення, коли Іо проходить перед Сонцем», - говорили у NASA.

Камера Juno зняла величезну тінь від одного з численних супутників Юпітера Іо у кінці 2019-го, і лише днями представники NASA опублікували ці знімки.

Для довідки: автоматична міжпланетна станція Juno досліджує Юпітер з орбіти цієї планети з 2016 року.

У найближчі роки NASA/ESA/Роскосмос повинні почати безпілотну космічну програму Europa Jupiter System Mission, яка передбачає дослідження найперспективніших супутників Юпітера для пошуків слідів життя - Європи і Ганімеда.

Показати ще новини
Радіо НВ
X