Страшно красиво. NASA опублікувало захоплююче фото затемнення на Юпітері

23 вересня 2020, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Космічний апарат Juno надіслав фотографії затемнення поверхні Юпітера одним з його супутників — Іо. В результаті затемнення утворилася тінь, шириною 3600 км.

Сонячні та Місячні затемнення на Землі виглядають приголомшливо. Але тільки у деяких точках нашої планети, над якими вони відбуваються.

Здавалося б, помітити подібні затемнення на Юпітері має бути ще складніше, оскільки екваторіальний радіус цієї планети більш ніж у 11 разів перевищує аналогічний радіус Землі.

Відео дня

Благо, у найбільшої планети в Сонячній системі є кілька десятків природних супутників, тому затемнення там відбуваються набагато частіше, ніж на Землі.

Нещодавно одне з таких затемнень відобразила автоматична міжпланетна станція Juno, яка досліджує Юпітер з орбіти цієї планети з 2016 року.

Juno зняла величезну тінь від одного з численних супутників Юпітера Іо в кінці 2019-го, і днями представники NASA опублікували ці знімки.

NASA
Фото: NASA

Ширина тіні на поверхні Юпітера, яка утворилася в результаті цього затемнення, становить 3600 км, - рівно такий діаметр має супутник Іо, що розташувався між своєю планетою і Сонцем на цьому знімку.

До порівняння, діаметр Місяця складає близько 3474 км.

«Як і у випадку з сонячними затемненнями на Землі, всередині темного кола, що мчиться вершинами хмар Юпітера, можна буде спостерігати повне сонячне затемнення, коли Іо проходить перед Сонцем», - написали в NASA.

Нагадаємо, до середини минулого року астрономи припускали, що Юпітер є не тільки найбільшою планетою Сонячної системи, але і планетою з найбільшою кількістю супутників, - їх налічували 79.

Але у жовтні 2019-го команда експертів з американського Інституту Карнегі заявила, що у Сатурна як мінімум на 20 супутників більше, ніж ми вважали раніше.

Таким чином, у Сатурна виявилося на три більше відомих нам супутника, ніж у Юпітера. У 2018-му вчені також виявили 12 нових супутників Юпітера і оголосили онлайн-контест на назви для п'яти з них.

Як правило, такі супутники називають на честь давніх міфологічних істот.

Так вийшло і зі згаданим вище Іо - відкритий на початку XVII століття Галілеєм, цей супутник назвали на честь жриці Гери і коханої Зевса.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X