Чим небезпечна цензура в інтернеті. Блог Олени Мініч

27 лютого 2018, 13:50

Політика і інтернет стають синонімами, і один без іншого не існує. Перемога Трампа на виборах в США була б неможлива без таргетованої реклами в Фейсбуці і Твіттері, як і підтримка диктаторських режимів без цензури. Не просто блокування контенту, але і блокування результатів пошуку. Це вже втручання в принципи роботи інтернет пошукових систем.

З чого починається батьківщина? Правильно, з Конституції. А що відбувається, коли Конституцію міняють на догоду конкретного правителя і скасовують обмеження на два терміни правління, автоматично роблячи цього правителя довічним президентом? Правильно диктаторство.

Відео дня

Ласкаво просимо в китайську диктатуру довічного президента Сі Цзіньпіна.

А з чого починається диктатура? Правильно, з контролю ЗМІ. І в першу чергу – з контролю інтернету. Цей тиждень в Китаї почався зі зміни конституції, за яким тут же послідувала "цифрова диктатура".

Китайський пошуковик Weibo блокує доступ до контенту і не показує багато результатів пошуку. Сайт мікроблогів Weibo блокує фрази, слова і словосполучення в текстах, які так чи інакше стосуються зміни конституції, особистості президента і його ніка "Вінні Пух"... ( "I do not agree", "migration", "emigration", "re-election", "election term", "constitution amendment", "constitution rules", "proclaiming oneself an emperor" and "Winnie the Pooh" – як повідомляє US-based China Digital Times.

Сайт чатів WeChat's блокує користувачів, виходячи зі змісту повідомлень, які вони пишуть. Хоча сайт не має права читати листування...

Ось так швидко цифровий світ з можливостей перетворюється на кийок і інструмент обмеження прав і свобод. У Китаї безліч досягнень і успіхів за останні роки. Це – найбільш негативний... Цьому не потрібно наслідувати. Правда ж?

Текст друкується з дозволу автора.

Оригінал

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X