5G-мережа в Кореї – перший досвід. Блог Олени Мініч

2 березня 2018, 09:09

Зимова Олімпіада у Південній Кореї принесла не тільки перемоги та золоті медалі, а й найперший досвід тестування мобільного зв'язку п'ятого покоління в реальних "польових" умовах. І нехай в України лише одна золота медаль, і навіть ще немає 4G-послуг, але прагнути до кращого треба завжди.

То що ж такого інноваційного продемонстрував корейський телеком-оператор КТ, який викупив мобільні права на показ зимової Олімпіади?

Мобільний оператор КТ спільно з Ericsson забезпечив 5G-мережу, Intel – 5G платформу, а Samsung – 5G-планшети для демонстрації відео у множинних місцях і окремих павільйонах.

Відео дня

Оскільки смартфонів з підтримкою 5G ще немає в наявності, то оператор максимально використовував швидкості мережі для демонстрації управління дронами. А також безпілотними автобусами, що розвозили пасажирів, і вражаючим відео-стрімінгом з оглядом у 360 градусів.

Однією з найкрутіших програм була відеодемонстрація Interactive Time Slice, яка використовувала 100 камер одночасно, розташованих навколо льодової арени Пхенчхана. Відео можна було "крутити" на всі 360 градусів і моментально збільшувати.

Вони використовували концепцію повторів з відео-ігор і втілили її в реальність: наприклад, дивлячись на стрибок фігуриста, можна натиснути на паузу і роздивитися стрибок під сотнею різних кутів.

Ці можливості також можна практично застосувати для технічного суддівства і 4D-розваг. А якщо відео оцінюватиме AI (штучний інтелект), то точність і непідкупність суддівства буде гарантовано.

Результати проведеного тестування не пропадуть даремно. КТ планує використовувати їх для прискорення доопрацювання світових стандартів спільно з 3GPP. В результаті чого технології стануть ще швидшими і надійнішими.

Південна Корея планує провести виділення 5G-частот цього року і дати "зелене світло" КТ для розгортання мережі 5G по всій країні. Це єдиний оператор, який буде повсюдно впроваджувати 5G-технологію, починаючи з 2019 року.

Ви не повірите, але особливо на цю технологію чекають південнокорейські фермери. І не для "точного землеробства", не вгадали. А для відлякування та відстрілу 5G-дронами диких кабанів, які атакують фермерські угіддя, завдаючи непоправної шкоди посівам, і нападають на людей.

"Ми не знаємо, що це таке 5G, і багато хто з нас навіть не вміє користуватися смартфонами, але якщо це зможе захистити нас від набігів цих диких звірів, то нам це потрібно вже зараз!", – сказав один із фермерів.

Дехто порівнює тестову демонстрацію 5G на Олімпіаді 2018 року зі першим показом Philips HD TV в на Олімпіаді 1992 року в Альбервілі. І прогнозують "довгу дорогу в дюнах", поки 5G стане масовою технологією. І так, і ні.

Звісно, завтра нічого не з'явиться і масовою послуга стане тільки після масового використання кінцевих пристроїв. При цьому будівництво мереж завжди йде в першу чергу, без цього послуг не буває. Але не треба забувати, що з кожним новим технологічним етапом швидкість впровадження і поширення технології збільшується. Тому пройде набагато менше часу, ніж з часів Олімпіади 1992 року, і 5G стане основою Індустрії 4.0.

Саме так бачить перспективи 5G південнокорейський телеком-оператор. Це не тільки швидкий інтернет, це та технологічна платформа, яка буде глибоко впливати на наше життя і наш бізнес. "Ера машин" почнеться з 5G.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X