Сім фактів про майбутню індустріальну революцію. Блог Олени Мініч

27 листопада 2017, 18:19
Всі готуються до четвертої індустріальної революції і говорять про повсюдне використання роботів на виробництві

Всі говорять про розробки і впровадження штучного інтелекту та віртуальної реальності, навперебій перераховують спеціальності, які відімруть, але майже ніхто не береться спрогнозувати нові професії, які виникнуть...

Відео дня

З великою імовірностю можна стверджувати, що до багатьох назв професій додасться префікс"digital". Наприклад, цифровий перукар, який запропонує вам фоторобот зачісок і за допомогою сканера зніме профіль вашого волосся. А потім цифрові ножиці "імплементують" вам обрану зачіску.

А ось нова професія кіберзахисника інтернету речей та розумних будинків точно буде затребувана на ринку, як і інженери телекомунікацій та генеральні директори нового типу. З IT- та/або технічною освітою, для того, щоб вміти впроваджувати і керувати складними новими технологіями.

І навряд хоч одне провадження індустрії 4.0 зможе обійтися без телеком-послуг, а саме – зв'язку п'ятого покоління. Керувати роботами 1 автомобілями з автопілотованим програмним інтерфейсом без мереж 5G буде неможливо.

Ще однією трендовою особливістю нових індустрій стане позиція Chief Visionary Officer або Chief Innovations Officer. Без впровадження цифрових інновацій конкурувати буде практично неможливо.

Телекомунікації та мережі 5G будуть фундаментом для впровадження цифрових інновацій та розгортання Індустрії 4.0. Тому давайте подивимося, які тренди в розвитку телеком-галузі варто очікувати протягом найближчих років.

Перш ніж запропонувати вам ці декілька ключових напрямків, я ознайомилася з багатьма прогнозами від стратегічних консалтингових фірм, вивчила дослідження ринків і прогнози різних компаній. Мені захотілося подивитися на ключові фактори, що будуть змушувати телеком-сектор змінюватися для того, щоб вижити в конкурентній боротьбі.

1. Connectivity pipе. Тут новина одна хороша і одна погана. Погана полягає в тому, що вартість підключення неухильно падає. Телеком давно грає на ринку commodity. При цьому з кожним роком зростає трафік передачі даних за рахунок відеоконтенту [у 2016 році відео становило 63% від усього контенту]. І, відповідно, необхідно розширювати "трубу" для передачі даних. Гарна новина полягає в тому, що телеком все ще контролює "останню милю" до клієнта. Ці фактори змусять модернізувати мережі протягом найближчих років, переглядати бізнес-модель телекомів і скуповувати вертикальні бізнеси (мобільний банкінг, мобільний ОТТ). Скуповувати разом з компетенціями, оскільки телеком-компанії добре навчилися будувати "трубу" для передачі даних і голосу і, в деяких випадках, брендувати і продавати послуги, але інших компетенцій в операторів немає.

2. Мобільність – тренд зростання мобільних користувачів буде тривати протягом найближчих 5-10 років. Зараз зростання мобільних користувачів все ще відбувається за рахунок зростання мобільних користувачів у країнах, що розвиваються, в Африці та Азії. Але вже найближчіми роками зростання буде обумовлене М2М підключеннями. Нові девайси, машини, мобільні датчики додадуть трильйони мобільних підключень.

3. Big data & Smart things – тренд на збір і обробку даних в агро, енергетиці, транспорті та в інших галузях. З побудовою IoT мереж з'явиться реальна можливість підключати десятки тисяч енергоекономічних датчиків на один стільник і безперервно збирати дані з цієї армади підключених "розумних речей". Аналітика зібраних даних для правильного прийняття управлінських рішень стане наріжним каменем будь-якого бізнесу. Якщо раніше агроном робив все "навпомацки", то тепер, використовуючи реальні статистичні дані, а також історичні дані та прогнози, можна збільшувати в рази ефективність бізнесу. І, наприклад, в агро використовувати до 75-80% менше пестицидів і добрив.

4. IoT – будівництво мереж для збору та аналітики IoT-трафіку. Уже зараз щотижня запускаються нові IoT-сервіси в різних країнах. Потреба в управлінні різними механізмами або у зборі статистичних даних породжує новий попит на впровадження нових технологій і будівництво IoT-мереж. Адже зізнайтеся, і вам би хотілося, щоб ваші датчики води, електроенергії та газу надсилали показання автоматично :-). Очікується, що трафік у всіх телеком-мережах досягне зетабайтів (zettabyte – 10 в 21 степені)

5. Контент і ОТТ – тренд споживання потокового відео і нових ОТТ-додатків продовжиться, відкушуючи від основної бізнес-моделі телекому – дзвінків та повідомлень (WhatsApp, Viber, iMessage – вже становлять 80% усіх активних повідомлень)

6. 5G – з 2018 року почнуть проходити аукціони з частот для 5G і запускатися перші фрагменти мереж. Впровадження 5G-технологій прискорюватиметься. Очікується, що вже 2019 стане роком комерційного запуску 5G-мереж.

7. Security – мережі стають все більш програмованими (Software defined), і безпека мереж стає ключовою умовою для їхнього безперервного функціонування. Апгрейди і нове ПЗ для забезпечення індустріальної кібербезпеки буде "must have". Другим аспектом стане безпека підключених "речей", будинків, механізмів і т.д. З'являться нові види бізнесу з охорони IoT.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X