Несподівано. Екологію Землі врятує атомна енергетика - вчені

15 січня 2019, 14:40

Щоб уникнути серйозних кліматичних змін, передові країни в світі переходять на поновлювані джерела енергії. Але, деякі експерти впевнені, що цей трюк не пройде, адже людству все одно потрібна дешева і масова електроенергія.

Сьогодні, різні уряди квотують виробників "зеленої" електроенергії, знижують вартість електрокарів, обкладають додатковими податками споживачів викопного палива і, не кривлячи душею, витрачають сотні мільйони доларів на розвиток відновлюваної енергії.

Відео дня

У дискусіях про сонячні батареї, вітряні електростанції і навіть водневі двигуни, згадка ядерної енергії - своєрідний моветон, оскільки такий вид виробництва занадто небезпечний і точно не вписується в концепцію безтурботного еко-майбутнього.

З цим не згодні багато хто, зокрема політолог Джошуа Гольдштейн і енергетик Стаффан Квіст. Днями експерти опублікували матеріал у The Wall Street Journal про те, чому відновлювальна енергія не розв'яже глобальних проблем з кліматом.

Їхні головні аргументи - використання величезної кількості земель для подібних станцій і їхня мала продуктивність. За підрахунками Гольдштейна і Квіста, навіть якщо ожна країна почне впроваджувати відновлювані джерела енергії на тому ж рівні, що і Німеччина, - нам знадобиться приблизно 150 років, щоб знизити рівень вуглецю до безпечного.

По-перше, навряд чи всім державам до снаги такий різкий перехід, а, по-друге, навіть якщо це і станеться, 150 років - занадто довгий період для вирішення кліматичних проблем, що насуваються.

У нещодавньому звіті ООН зазначено, що у людства залишилося 12 років, щоб запобігти глобальній катастрофі. Без термінових змін, вже через 12 років значно зростуть ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей.

Тому Гольдштейн і Квіст пропонують масово розвивати ядерну енергетику. "Світ потребує безвуглецевого джерела електрики, який можна дуже швидко збільшити до величезних масштабів і забезпечити надійне цілодобове постачання електроенергією, незалежно від погодних умов. І все це без збільшення загальної площі для виробництва. Ядерна енергетика відповідає всім цим вимогам", - пишуть експерти.

Pixabay
Фото: Pixabay

Автори вказують, що страхи і ризики щодо ядерної енергії занадто перебільшені. Наприклад, за їхніми словами, кількість ядерних відходів набагато менша, ніж кількість токсичних відходів від вугілля і іншого викопного палива.

Гольдштейн і Квіст також говорять, що кількість загиблих унаслідок Чорнобильської катастрофи тьмяніє порівняно з кількістю людей, які померли від неядерних промислових інцидентів.

Хоча, називаючи вибух на Чорнобильській АЕС у 1986-му - єдиною фатальною подією в ядерній енергетиці за останні 60 років, фахівці не вказують аварію на станції Трі-Майл-Айленд у 1979-му і руйнування станції Фукусіма-1 у 2011-му, які також призвели до серйозного радіоактивного забруднення.

Проте, політолог і енергетик впевнені, що ми повинні зняти стигму з ядерної енергетики, оскільки вона може стати єдиним способом, щоб якомога швидше запобігти кліматичній катастрофі.

Показово, що відомим адептом ядерної енергії є засновник Microsoft мільярдер Білл Гейтс. Кілька тижнів тому він опублікував блог про те, що вивчив у 2018-му і що хоче змінити в 2019-му.

Одним з пунктів була зміна національної енергетичної політики і переконання лідерів США повернути просунуті технології виробництва ядерної енергії для поліпшення стану навколишнього середовища в майбутньому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X