Розкажіть батькам. Психологи встановили зв’язок між відеоіграми і депресією у хлопчиків

19 лютого 2021, 11:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що хлопчики, які регулярно грають у відеоігри у віці 11 років, рідше стикаються з симптомами депресії через три роки.

Дослідження вчених з США, Швеції та Австралії також показало, що у дівчаток, які проводять більше часу в соціальних мережах, з’являються більш депресивні симптоми.

Відео дня

Тобто, результати показують, як різні види екранного часу можуть позитивно або негативно впливати на психічне здоров’я молодих людей, а також можуть по-різному впливати на хлопчиків і дівчаток.

Провідний автор, психіатр Аарон Кандола сказав: «Комп'ютери дозволяють нам займатися широким спектром дій. Керівництва і рекомендації щодо екранного часу повинні грунтуватися на нашому розумінні того, як ці різні види діяльності можуть впливати на психічне здоров’я і чи має цей вплив значимість».

«Хоча ми не можемо підтвердити, чи дійсно гра у відеоігри покращує психічне здоров’я, в нашому дослідженні показано, що це не було шкідливим і може мати деякі переваги. Зокрема, під час пандемії відеоігри були важливою соціальною платформою для молодих людей», — додав вчений.

Кандола раніше проводив дослідження, в яких було виявлено, що сидячий спосіб життя (нерухоме сидіння), ймовірно, збільшує ризик депресії та занепокоєння у підлітків. Щоб краще зрозуміти, що рухає цими відносинами, він і його колеги вирішили дослідити екранний час, так як він багато в чому визначає малорухливий спосіб життя підлітків.

Група дослідників з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Каролінського інституту (Швеція) та Інституту серця і діабету Бейкера (Австралія) проаналізувала дані 11 341 підлітка, який брав участь в дослідженні Millennium Cohort Study, національно репрезентативної вибірки молодих людей, які брали участь в дослідженнях з тих пір, як вони народилися у Великобританії в 2000—2002 рр.

Всі учасники дослідження відповіли на питання про час, проведений в соціальних мережах, іграх у відеоігри або використанні Інтернету у віці 11 років, а також відповіли на запитання про депресивні симптоми, таких як поганий настрій, втрата задоволення і погана концентрація, у віці 14 років.

Дослідники виявили, що у хлопчиків, які більшу частину часу грали у відеоігри, на три роки по тому було на 24% менше депресивних симптомів, ніж у хлопчиків, які грали у відеоігри менше одного разу на місяць, хоча цей ефект був значним тільки серед хлопчиків з низьким рівнем фізичної активності і не зустрічався серед дівчаток. Дослідники говорять, що це може означати, що менше активні хлопчики можуть отримувати більше задоволення і соціальної взаємодії від відеоігор.

Хоча їх дослідження не може підтвердити, чи є цей зв’язок причинним, дослідники говорять, що є деякі позитивні аспекти відеоігор, які можуть підтримувати психічне здоров’я, такі як рішення проблем, а також соціальні та кооперативні елементи.

Дослідники також виявили, що дівчатка (але не хлопчики), які найчастіше користувалися соціальними мережами в віці 11 років, на три роки пізніше мали на 13% більше депресивних симптомів, ніж ті, хто користувався соціальними мережами рідше одного разу на місяць. Інші дослідження раніше виявили аналогічні тенденції, і дослідники припустили, що часте використання соціальних мереж може посилити почуття соціальної ізоляції.

Дослідники не виявили чіткого зв’язку між загальним використанням Інтернету і симптомами депресії у будь-якої статі.

Раніше НВ писав, що вчені з Німецького спортивного університету в Кельні порівняли раціон і активність 800 кіберспортсменів і середньостатистичної людини. Виявилося, що геймери живуть і харчуються набагато здоровіше.

Фастфуд і напівфабрикати кіберспортсмени їдять в середньому всього 2 рази на тиждень. П’ять днів на тиждень вони готують вдома самостійно. Середньостатистична людина споживає більше цукру і газованих напоїв, ніж професійні геймери.

Виявилося, що серед професійних кіберспортсменів багато веганів і вегетаріанців — 14,8% опитаних. Інша частина групи їсть м’ясо практично кожен день.

З іншого боку, лише 15% хлопців і 25% дівчат-геймерів їли достатню кількість овочів і фруктів, рекомендовану Німецьким товариством харчування. Також вони зловживали енергетичними напоями — в середньому більше 1 банки на людину на тиждень.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X