Більше ВВП України. Скільки відеоігри заробили в 2017 році

2 лютого 2018, 07:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2017 році ігрова індустрія заробила на гравцях і їхніх вподобаннях фантастичну суму $108 млрд. Це більше, ніж ВВП України. А прибутковість деяких сегментів ігрового ринку перевищує аналогічні показники окремих галузей світової промисловості.

Ігрова індустрія стає щороку дедалі більше, впливовішою й багатшою. Ігророби нарощують виробничі потужності і придумують нові способи монетизації, а гравці справно платять за свою улюблену розвагу. 2017 рік позначився саме меркантильним підходом, що дало свої плоди.

Відео дня

Сьогодні я розповім вам, скільки ігроробів змогли заробити на гравцях і хто зробив це краще за всіх.

Благо, є компанія, що займається аналізом ігрового ринку - Super Data. Щороку вона готує звіт про доходи, з якого ми і будемо черпати інформацію для цього матеріалу.

Мобільний ринок

Можливо, для вас це буде одкровенням, але смартфони - це найприбутковіша платформа в ігровій індустрії. Не перший рік вона обганяє PC, консолі та кіберспорт.

У 2017 році ринок мобільних розваг заробив $59,2 млрд. Для прикладу, ВВП Білорусі становить лише $53,2 млрд. Цікаво, що користувачі смартфонів витратили на $14 млрд більше, ніж минулого року. В основному гроші надходять від free-to-play проектів, які і годують мобільний ринок.

Найбільше витрачалися азіати, які принесли індустрії $36 млрд. Друге місце посіли американці з $9,1 млрд, а третіми йдуть європейці, які віддали $5,9 млрд.

Найприбутковішими мобільними іграми в 2017 році стали:

Arena of Valor - $1,9 млрд

Fantasy Westward Journey - $1,5 млрд

Monster Strike - $1,3 млрд

Clash Royale - $1,2 млрд

Clash of Clans - $1,2 млрд

Примітно, що в топ-10 ігор досі входить Pokemon Go, яка принесла Nintendo $890 тисяч в 2017 році.

Ринок PC

Другим найбільшим ринком в ігровій індустрії вважається PC. За 2017 рік геймери зібрали для індустрії $33 млрд, що трохи більше, ніж ВВП Демократичної республіки Конго ($32 млрд).

PC-індустрія недалеко пішла від мобільного ринку і також живе за рахунок free-to-play проектів - 69% від усього доходу. Найбільше грошей принесли гравці з країн Азії - $8,8 млрд, за ними американці - $2,2 млрд і в кінці списку європейці - $2,9 млрд.

У той же час ситуація з платними іграми кардинально відрізняється. Найбільше ігри купують європейські гравці, витративши $3 млрд, за ними американські - $2,2 млрд і в кінці списку гравці з країн Азії - $300 мільйонів.

П'ятірка найбагатших ігор виглядає таким чином:

League of Legend - $2,1 млрд

Dungeon Fighter Online - $1,6 млрд

Cross Fire - $1,4 млрд

World of Tanks - $471 млн

Dota 2 - $406 млн

Найприбутковішою платною грою стала Player Unknown's Battlegrounds з доходом в $712 млн. Цікаво те, що GTA 5 досі тримається в п'ятірці лідерів і в 2017 принесла розробникам $118 млн.

Ігрові консолі

Консольний ринок все ще бідний, а його дохід за 2017 рік дорівнює ВВП Республіки Руанда - $8,3 мільярда. Настільки малий дохід обумовлений невеликою кількістю free-to-play проектів, аніж на PC і смартфонах. Так, консолі живуть тільки завдяки великим проектам.

Основна аудиторія консольного ринку - американські гравці, які принесли індустрії $4,2 млрд за 2017 рік. Європейський ринок віддав $3,1 млрд, а азіатський - $20 млн.

Велику частину доходу для консольного ринку принесли:

GTA 5 - $521 млн

Call of Duty: WWII - $502 млн

Fifa 17 - $409 млн

Destiny 2 - $329 млн

Fifa 18 - $324 млн

Цікаво, що Destiny 2 і Call of Duty: WWII допомогли збільшити дохід консольного ринку на 15%, а GTA 5 і Fifa 17 - 6%.

Ці цифри показують, що free-to-play гри приносять найбільше прибутку. Тож не дивно, що великі проекти отримують додаткові механіки для монетизації. Наприклад, організатори Game Developers Conference провели опитування серед розробників, і 11% заявили, що планують впроваджувати "лутбокси" в свої проекти. Ще 39% планують робити безкоштовні гри з предметами за реал.

Засмучує те, що список топових ігор практично не змінюється і в п'ятірці кращих сидять ті самі компанії і проекти.

Віртуальна реальність

VR-індустрія тільки розвивається і в нинішньому стані схожа на дорогу іграшку. Але ця темна конячка повільно і впевнено виривається вперед. За 2017 рік віртуальна реальність принесла $4 млрд, що майже вдвічі більше, ніж у 2016 - $2,7 млрд.

Такий різкий стрибок обумовлений двома чинниками. По-перше, виробники VR-пристроїв зменшили свій запал і знизили ціну на свої пристрої. По-друге, сторонні розробники підтримали ідею і випустили безліч цікавих проектів. Так, Sony продали 2 млн пристроїв PS VR, Oculus продали 210 тис, а HTC Vive - 160 тис. Пристроїв.

Не варто забувати і про доповнену реальність, яка не настільки популярна, але вже приносить свої доходи. У 2017 геймери занесли для платформи $1,1 млрд, що на 200 тисяч більше, ніж у 2016. Основний дохід індустрія отримувала з ігор, наприклад, Pokemon Go приніс 84% від всієї суми за рік.

Ігрові відео і шоу

Окремо варто згадати ігрові шоу, які вже "злилися" з телебаченням і міцно влаштувалися на YouTube. Ігровий контент на цьому хостингу - найпопулярніший жанр відео. Наприклад, YouTube-ер PewDiePie зібрав на своєму каналі 60 млн чоловік, що більше, ніж у Джастіна Бібера і Ріани.

Дохід від ігрового контенту за 2017 рік склав $3,2 млрд. Цікаво, що найбільше кешу приніс Twitch - $1,7 мільярда. YouTube зібрав лише $700 млн, що на 50% менше, ніж за 2015-2016 роки. Вся справа в новій політиці сервісу та алгоритмах, через що більшість із ігрових відео не приносила доходу. Так, всі геймери переключилися на Twitch, де аудиторія підтримує їх пожертвами і платними підписками.

Кіберспорт

Найдрібнішим ринком виявився кіберспорт, який практично не виріс з 2016 року. За 2017 індустрія зібрала $756 млн, а 70% прибутку йшли від інвесторів, які вкладалися в змагання та інші заходи. Дивно бачити подібні цифри, враховуючи скільки коштів вкладає Activision Blizzard в розвиток Overwatch League.

Найбільше грошей принесла League of Legend - $157 млн. На другому місці розташувався PUBG - $102 млн, третє місце посів Hearthstone - $83 млн, Dota 2 посіла четверте місце - $65 млн, а їй в спину дихає Overwatch з $63 млн доходу.

Висновки

За 2017 рік індустрія відеоігор розрослася до $108 млрд, що більше, ніж ВВП України ($98 млрд). Аналітики прогнозують, що до кінця 2018 року ця сума підніметься ще на 11-12%.

Можливо, ця цифра буде дещо більшою, якщо розробники перестануть робити ухил на одиночні гри і перейдуть до ігор-сервісів. Технологія віртуальної реальності буде розвиватися й надалі, адже навіть Sony патентують нові VR-пристрої. На кіберспорт я б не робив більше ставки. Activision Blizzard, хоч і вкладають туди багато зусиль, але інтерес аудиторії помітно спадає.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X