DOTA: кров дракона — cім причин подивитися і дві причини цього не робити

28 травня 2021, 21:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

DOTA 2 — це багатокористувальницька гра від компанії Valve, яку справедливо вважають однією з найпопулярніших ігор для персональних комп’ютерів. Щодня у проеєкті бере участь більш як пів мільйона людей.

Це другий показник у Steam після сесійного шутера Counter-Strike: Global Offensive.

У DOTA 2 весь геймплей зводиться до командних сутичок на мапі великих розмірів. Перемагає та сторона, яка зуміє знищити головну ворожу будівлю. Такий формат простий в освоєнні, але має стратегічну глибину завдяки наявності персонажів, екіпіруванню і різним особливостям локації, де відбуваються битви.

Відео дня

Однак ігровий процес з командними сутичками не дає можливості добре розкрити всесвіт і персонажів DOTA 2. Valve усвідомлює цю проблему, і щоб частково її вирішити, вона у співпраці з Netflix і Studio MIR випустила анімаційний серіал «DOTA: кров дракона» (DOTA: Dragon's Blood). Ми в редакції НВ вже подивилися свіжий твір і готові розповісти про всі його переваги і недоліки.

Сім причин дивитися DOTA: кров дракона

1 Приємний художній стиль

Розповідь про переваги «DOTA: кров дракона» почнемо з найпростішого — художнього стилю. Виробництвом серіалу займалася Studio MIR, яка прославилася завдяки «Легенді про Кору» і «Юній Лізі Справедливості», а Valve була в ролі консультанта. Ця корейська команда орієнтується на західну аудиторію і втілює звичну для неї графіку.

Персонажі мають реалістичніший вигляд, ніж в японських аніме, а оточення насичене духом фентезі. Всі елементи художнього стилю органічно поєднуються між собою, тож до візуальної складової «DOTA: кров дракона» складно висувати претензії.

2 Поріг входження

Цю перевагу свіжого анімаційного серіалу оцінять фанати фентезі, які незнайомі з грою DOTA 2. Studio MIR і Valve у процесі виробництва стрічки намагалися догодити максимально широкій аудиторії. У першій серії творці пояснили базові принципи всесвіту і показали, в чому полягає один з основних конфліктів у розповіді. Звісно, вони припасли і сюжетні повороти, і сюрпризи, але зараз мова про інше.

Завдяки низькому порогу входження будь-який шанувальник анімаційних серіалів у жанрі фентезі може долучитися до «DOTA: кров дракона» й отримати насолоду від перегляду. Глядачам жодного разу не доведеться лізти в ігрову «Вікіпедію» і читати про те, що вони побачили на екрані.

DOTA: кров дракона (Фото: Valve)
DOTA: кров дракона / Фото: Valve

3 Знайомі персонажі заграли по-новому

Незважаючи на низький поріг входження, про фанатів DOTA 2 Studio MIR і Valve теж не забули. Творці анімаційного серіалу показали відразу кілька знайомих персонажів, які розкриваються з незвичайного боку. У грі вони лише герої зі своїм набором умінь і кількох фраз.

А в «DOTA: кров дракона» Девіон, Мірана, Луна та інші мають мотивацію і діють, відповідно до власних цілей і поглядів на світ. Після перегляду серіалу фанати DOTA 2 обов'язково відчують додаткову симпатію до персонажів з екрана. Це стосується навіть антагоністів, за вчинками яких стежиш з великим інтересом.

4 Все сіре

«DOTA: кров дракона» намагається не ділити персонажів на відверто злих і добрих, у чому полягає одна з найважливіших переваг твору. Головні герої в ньому — істоти різних рас зі своїми позитивними і негативними сторонами.

Та ж Мірана показана доброю і справедливою принцесою, але вона готова вбивати заради своєї богині Селемене. Схожа ситуація склалася з Девіоном, який знищив чимало людей, хоча поклявся боротися виключно з драконами.

Мотиви антагоністів у «DOTA: кров дракона» теж не такі однозначні, як здається на перший погляд. Відвертий злодій у серіалі тільки один, а решта просто керуються не найблагочестивішими емоціями — помстою, марнославством і злістю. Завдяки майже повній відсутності стереотипного поділу на світле і темне сюжет у «DOTA: кров дракона» знайшов певну глибину.

DOTA: кров дракона (Фото: Valve)
DOTA: кров дракона / Фото: Valve

5 Побудова сюжету

Розповідь у свіжому анімаційному серіалі має добре вибудуваний причинно-наслідковий зв'язок. А завдяки заграванням з сірою мораллю творцям «DOTA: кров дракона» вдалося реалізувати кілька непоганих сюжетних поворотів.

Крім того, у глядача ніколи не виникне відчуття, що історію намагаються розтягнути. Всі вісім епізодів по 25 хвилин прекрасно виглядають за один вечір, і після них виникає бажання відразу ж розпочати другий сезон. На жаль, він вийде лише в 2023 році, тому потрібно набратися терпіння: багатьом рушницям ще тільки належить вистрілити.

6 Постановка боїв

Фентезійний анімаційний серіал не може бути якісним без добротних бійок. Благо з ними в «DOTA: кров дракона» повний порядок — як у сенсі постановки, так і в частині жорстокості. Творці не соромляться показувати рани, кров і суворі розправи над ворогами. Рухи персонажів завжди добре зрежисовані, а навички застосовуються саме так, як наказує першоджерело в особі DOTA 2.

Окремо варто відзначити битви з драконами. Studio MIR змогла передати міць і силу останніх, завдяки чому сутички з ними відчуваються найбільш епічними.

7 Відсилання для шанувальників

У «DOTA: кров дракона» є багато всяких дрібниць і відсилань, здатних порадувати любителів DOTA 2. Наприклад, у першій серії творці показали застосування телепорту, а в одному з епізодів на мить з'явився персонаж, який дуже схожий на Баунті Гантера (Bounty Hunter).

Розкривати всіх деталей ми, звісно, не будемо. Однак фанатам гри обов'язково потрібно стежити за дрібницями під час перегляду «DOTA: кров дракона». Для шанувальників кожна виявлена «пасхалка» буде підставою для радості.

Дві причини не дивитися DOTA: кров дракона:

1 Проблема вторинності

Хай як би я хвалив фентезійний антураж, персонажів і сюжет «DOTA: кров дракона», потрібно визнати, що в окремих моментах твір відчувається вторинним. Особливо це стосується деяких конфліктів і місця драконів у всесвіті.

Опис останніх дуже вже нагадує сюжети з World of Warcraft, пов'язані з Аспектами. Така подібність не дуже заважає при перегляді, але відзначити її обов'язково варто.

Благо зовнішній вигляд драконів Studio MIR не копіювала. Творці спробували намалювати давніх ящерів унікальними і наділити їх рисами, що запам'ятовуються.

DOTA: кров дракона (Фото: Valve)
DOTA: кров дракона / Фото: Valve

2 Наліт дитячості

«DOTA: кров дракона» здебільшого дорослий твір, але іноді він перетворюється на дитячий мультсеріал. Такі перепади явно не йдуть на користь сприйняття. Особливо коли після батальної сцени чуєш наївний діалог, в якому озвучуються очевидні думки.

Мабуть, Studio MIR хотіла до купи адаптувати «DOTA: кров дракона» для дитячої аудиторії. Але такий крок йде врозріз із загальною концепцією, а тому подекуди анімаційний серіал викликає дисонанс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X