Переписуємо «біблію» космології? Чому вчені знову засумнівалися у загальній теорії відносності Ейнштейна

13 листопада 2022, 07:07
Ексклюзив NV
ЗТВ Ейнштейна (Фото:scitechdaily.com)

ЗТВ Ейнштейна (Фото:scitechdaily.com)

Вчені з Великої Британії та Канади опублікували результати дослідження загальної теорії відносності (ЗТВ) Ейнштейна у макромасштабах Всесвіту. Схоже, теорію справді доведеться переписувати.

ЗТВ Ейнштейна є найуспішнішою теорією гравітації вже понад сто років. Ця теорія описує взаємодію об'єктів через геометрію простору-часу, яке формує тяжіння.

За допомогою ЗТВ можна прогнозувати параметри руху тіл з будь-якими швидкостями в гравітаційних полях будь-якої інтенсивності.

Відео дня

Одна з найвідоміших сучасних сфер застосування теорії 一 супутникова навігація: завдяки Ейнштейну ми знаємо, що чим ближче годинник (супутник) розташований до джерела гравітації (Землі) 一 тим повільніше для нього іде час.

Цей ефект називають гравітаційним уповільненням часу, і без його застосування у розрахунках положення GPS-систем супутникова індикація зміщувалася би приблизно на 10 км на день.

Однак, ЗТВ перестає працювати в межах квантових експериментів, а також при розгляді сингулярності гравітації простору часу, враховуючи чорні діри. Попри те, що Ейнштейн передбачив існування чорних дірок.

Нещодавно група фізиків та космологів із Великої Британії та Канади протестувала ЗТВ у масштабах усього Всесвіту. Вчені також дійшли висновку, що деякі розрахунки Ейнштейна слід коригувати.

Показати ще новини
Радіо NV
X