Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий

16 лютого 2019, 16:00

Вчені з США вважають, що 18-метрова акула мегалодон вимерла не через кліматичні зміни, а через іншого морського хижака, який досі мешкає на планеті.

Досі не можете спокійно переглядати класичний хорор-муві 1970-х "Щелепи" або страждаєте на батофобію? Тоді нове дослідження американських вчених навряд чи вас потішить.

Відео дня

Як передає Science Alert, група фахівців з різних університетів, музеїв США та Великої Британії припустили, що істота, яка стало причиною зникнення акули-монстра мегалодону, може все ще перебувати у Світовому океані.

Прийнято вважати, що 18-метровий мегалодон зник близько 2,6 млн років тому, під час чергової хвилі вимирання морських тварин через кліматичні зміни.

Але, згідно вченим, останки, які вони знайшли біля берегів Північної Америки говорять, що попередні висновки дослідників могли бути викривленими або невірними.

Головний автор наукової роботи палеонтолог Роберт Боссенекер з коледжу Чарльстона у Південній Кароліні вважає, що мегалодон міг вимерти приблизно на мільйон років раніше від серйозних кліматичних змін, які спричинили зникнення багатьох морських видів.

За даними фахівців, причиною смерті стародавньої акули-монстра могла стати її менша спадкоємиця, - звична нам велика біла акула або кархародон.

Fishes of Australia
Фото: Fishes of Australia

З'явившись на Землі близько 6 млн років тому, за пару мільйонів років, цей хижак лютував по всьому Світовому океану. Вчені вважають, що боротьба за території між білою акулою і мегалодоном почалася якраз тоді, коли перших було в достатку, а популяція других сильно скоротилася.

"Ми припускаємо, що цей часовий проміжних (3,6 - 4 млн років тому) був достатнім часом для того, щоб великі білі акули поширилися по всьому світу та витіснили мегалодона по всьому ареалу, що, найімовірніше, і призвело до їх зникнення, а не шкідливе випромінювання із зовнішнього простору", - пояснює Боссенекер.

Проте, керівник дослідження говорить, що один вид акул навряд чи міг привести до вимирання мегалодону. Вченим потрібно перевірити ще більше хижаків, типу тигрових акул, які також поділяли територію з мегалодоном і могли посприяти їх зникненню.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X