Вчені з’ясували, що ефективніше — телефонна розмова чи відеоконференція
Пандемія коронавірусу замкнула всіх по домівках, через що багато людей почали використовувати відеоконференції для роботи. Але виявилося, що це не найкращий метод комунікації.
Більшість людей вважає, що відеоконференції допомагають нам імітувати робочий простір — наприклад, під час наради, — а тому стали активно використовувати саме цю форму спілкування.
Однак дослідження вчених з Університету Карнегі-Меллона, про яке розповіло видання EurekAlert!, показало, що Zoom програє старому-доброму телефону в плані ефективності для працівників.
Для дослідження було сформовано 99 пар добровольців. Всі вони мали вирішувати завдання, що перевіряють колективний інтелект — здатність домовлятися та діяти спільно заради знаходження рішення проблеми. Перша група — 49 пар — могли тільки чути один одного. Друга група — решта 50 пар — могли не тільки чути, але й бачити один одного завдяки відеозв'язку. Всім дали півгодини і шість завдань, які потрібно було вирішити спільно.
Врешті решт, друга група впоралася з вирішенням завдань набагато гірше за першу. Автори експерименту пояснили це тим, що відеозображення співрозмовника може відволікати людей. Також відео дозволяє одному з учасників розмови домінувати в розмові за допомогою невербальних сигналів — наприклад, зоровий контакт або зміна гучності чи швидкості мови. Через це страждає колективний розум — замість обміну думками виходить радше монолог. У випадку з аудіозв'язком такі проблеми не виникають, адже невербальні сигнали залишаються непоміченими.
«Ми помітили, що відеоконференції насправді можуть знизити колективний інтелект. Наше дослідження підкреслює важливість звукових сигналів, які порушуються через доступ до відео» — говорить Аніта Вільямс Вуллі, одна з авторів дослідження.
- Заробіток під час карантину. Американський притулок для тварин підключає в робочі відеочати ламу, вівцю або корову — фото
- Висока самооцінка тут ні до чого. Вчені розповіли про справжню природу нарцисизму
- Вчені презентували невагомий акумулятор, який змінить наші гаджети й електромобілі
- Вчені навчилися стимулювати загоєння ран. На допомогу прийшла електрика

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.