Зонд Cassini зняв свої прощальні кадри супутника Сатурна

5 вересня 2017, 17:19
Апарат Cassini передав на Землю останні перед припиненням своєї роботи знімки Енцелада, потенційно населеного місяця Сатурна

Опублікований на сайті NASA ролик створений на основі шести знімків, які зонд Cassini зробив під час останнього близького проходу повз супутник.

Знімки були отримані 1 серпня з відстані близько 181 тисячі кілометрів від Енцелада. Масштаб зображення становить близько одного кілометра на піксель. Кадри зроблені з використанням фільтрів, які дозволяють затримувати інфрачервоне, зелене і ультрафіолетове світло.

Відео дня

Представники NASA нагадують, що що під крижаною кіркою Енцелада швидше за все ховається гігантський океан, заповнений відносно теплою і прісною водою, в якій в принципі може існувати життя. Сьогодні вчені всерйоз розглядають цей місяць Сатурна в якості кандидата на роль притулку позаземного життя.

Космічний зонд Cassini завершує фінальний етап своєї місії: спуск в атмосферу Сатурна. 15 вересня двигуни зонда більше не зможуть підтримувати його орієнтацію в просторі, зв'язок з ним буде втрачено, і він згорить в атмосфері Сатурна.

Раніше НВ повідомляло, що зонд Cassini розкрив вік кілець Сатурна. Завдяки знімкам з апарата Cassini вдалося визначити, що кільця Сатурна набагато молодше, ніж вважалося раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X