Зонд Cassini розкрив вік кілець Сатурна

31 серпня 2017, 09:35
Завдяки знімкам з апарата Cassini вдалося визначити, що кільця Сатурна набагато молодше, ніж вважалося раніше

Кільця Сатурна, можливо, утворилися порівняно недавно - всього 100 мільйонів років тому, повідомляє BBC .

Дані Cassini дозволили вченим визначити масу кілець Сатурна. Чим важче кільця, тим вони, швидше за все, старше. Виявилося, що маса кілець Сатурна менше, ніж передбачалося раніше. Якщо це так, то значить, що кільця - це уламки якогось космічного тіла, яке зруйнувалося поблизу Сатурна в порівняно недавні часи.

Відео дня

"Для утворення молодших кілець потрібна була б комета або крижаний астероїд, або навіть супутник Сатурна, який підійшов до нього надто близько. Тяжіння Сатурна зруйнувало б цей космічний об'єкт, а з осколків могло б сформуватися кільце", - пояснює фахівець NASA Лінда Спілкер.

Вона, втім, обмовилася, що фахівці NASA тільки приступили до аналізу отриманих з Cassini даних, і в питанні про вік кілець ще багато невизначеності.

"Можливо, деякі відмінності між кільцями говорять про те, що вони сформувалися з останків різних космічних тіл. Але якщо маса кілець дійсно виявиться менше, ніж передбачалося раніше, то вона б не дозволила кільцям витримати бомбардування мікрометеоритами, яка, як ми вважаємо, не припинялася з моменту утворення планети. Таким чином ми все більше схиляємося до цифри в 100 мільйонів років", - додала Лінда Спілкер.

Раніше фахівці вважали, що вік кілець Сатурна становить приблизно 4,5 мільярда років. Якщо нові дані про вік кілець планети підтвердяться, це означатиме, що ми спостерігаємо за Сатурном в особливий період його розвитку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X