Богиня на троні. У Туреччині знайшли унікальну статуетку часів бронзової доби
Археологи виявили статуетку богині раннього бронзової доби під час розкопок на ділянці Кюлтепе в центральній Туреччині.
Ця статуя заввишки 43 см є найбільшою зі знайдених на цьому місці, вдвічі більше наступної за величиною, розповіли турецькі дослідники.
Фігурка зображує пишну жінку, яка сидить на троні. Статуетка розламані на дві частини — тіло до плечей і голова. Також відсутній предмет, який жінка тримала в руці. Дизайн подібних фігурок передбачає, що це могла бути тварина.
Професор Університету Анкари, ФІКР Кулакоглу, сказав, що статую богині очищають від пилу, щоб виставити в музеї.
«Цьому артефакту близько 4200 років», — сказав він, додавши, що всі статуї, статуетки та ідоли, знайдені в Култепе, є жіночими фігурками.
«Ідолів чоловіків поки не знайдено … статуї жінок без одягу і прикрашені троном, а на їх спинах є коси», — сказав він.
Підкресливши, що знахідка унікальна, він сказав: «Це особливий експонат для нас … це одна з найцінніших робіт, які демонструють релігійні вірування цього регіону, Култепе».
Култепе був заснований в мідному віці і постійно заселений до римської епохи. Фігурка богині відноситься до найбільш ранніх періодів заселення регіону, у вчених немає письмових свідчень про той час.
Раніше НВ писав, що на розкопках в районі Кахін Тепе в північній турецькій провінції Кастамону знайшли сліди поселення і культового місця, які відносяться до періоду неоліту. Розкопки в цьому районі почалися ще в 2018 році.
«Ми виявили поселення, що відноситься до періоду докерамічного неоліту, який тривав між 12 000 і 7 000 роками до нашої ери», — розповіла керівник групи археологів з Університету Стамбул Нурпері Айенгін.
«Одним з найвідоміших поселень цього періоду є Гебеклітепе, розташований на південно-сході країни. Коли ми дивимося на соціальну структуру того періоду, ми знаємо, що основним елементом була жорстка і складна релігійна віра», — зазначила Айенгін.
Вона заявила, що в Кахін Тепе очікуються нові відкриття, які змінять історію Анатолії.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.