Римська корона. У старовинному саркофазі в Туреччині знайшли золоту діадему

28 липня 2020, 08:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Турецькі вчені повідомили про нову знахідку в курортному місті Ізмір — саркофаг часів римського панування і фрагменти діадеми з чистого золота.

Робочі натрапили на кам’яну домовину, коли копали фундамент в історичному районі Конак, і повідомили про знахідку в турецьке Міністерство культури і туризму.

Під час екстрених розкопок вчені виявили саркофаг з кришкою, що містить людські рештки, фрагменти кераміки і фрагменти золотої діадеми. Корона була знята для вивчення і консервації, а саркофаг був розкопаний на місці.

Відео дня

Археологи вважають, що саркофаг і останки належать до 2-го століття н.е., періоду, коли древня Смирна (нині - місто Ізмір) досягла свого піку розквіту за часів Римської імперії. Діадеми зустрічаються вкрай рідко і така знахідка вказує на те, що покійний був членом правлячого класу.

Ізмірська рада зі збереження культурної спадщини вирішив оголосити цей район археологічною пам’яткою третього ступеня у зв’язку з тим фактом, що «предмети можуть належати більш ніж одному похованню саркофага в цьому районі».

Згідно з рішенням, до видачі дозволу на будівництво в розкопаному районі і в прилеглому районі, будуть проведені бурові розкопки і експертизи.

Поселення в Ізмірській затоці сходить до неоліту, що робить його одним з найдавніших поселень Середземномор’я. Грецьке місто Смірна було засноване там близько 1000 р. до н.е. Воно процвітало завдяки сільському господарству і торгівлі, ставши одним з найважливіших міст в басейні Середземного моря.

Раніше НВ писав, що археологи, які розкопали ранньохристиянський некрополь в центральній Франції, виявили майже 150 поховань, серед яких — і вкрай рідкісний для цієї епохи свинцевий саркофаг.

Вчені запевняють, що це кладовище було розташовано поблизу ранньохристиянської церкви Сен-П'єр-Л'Естер і використовувалося в 3−5 століттях нашої ери.

Учасники розкопок розповіли, що могили на кладовищі біля містечка Отун «демонструють помітне розмаїття форм від великих саркофагів з пісковика до дерев’яних і свинцевих трун». Кладовище, як вважають, було християнським — і не тільки через близькість церкви. Відповідно до похоронних обрядів ранніх християн, було знайдено дуже мало предметів, похованих поряд з тілами.

В одному з поховань був виявлений подвійний саркофаг. Зовнішня труна вирізана в камені, а всередину нього була поміщена свинцева труна. Вік поховання становить близько 1500 років. Попереднє обстеження показало, що свинцевий саркофаг є повітронепроникним. Труну планують розкрити в кінці розкопок.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X