Ядерне життя. Американські фізики запропонували радикальну теорію про «зіркових інопланетян»

10 вересня 2020, 07:05

Фізики з університету Нью-Йорка висунули гіпотезу про те, що життя може зароджуватися й розвиватися всередині зірок.

Луїс Анчордокі та Юджин Чудновський припускають, що життя – досить широке поняття.

Наприклад, можна припустити, що основною особливістю життя є здатність кодувати інформацію, а також здатність носіїв інформації самовідтворюватися швидше, ніж вони розпадаються.

Відео дня

Це дещо суперечить класичному визначенню життя, з яким більшість з нас знайомилися у шкільних підручниках з біології.

Однак, хто сказав, що шкільні підручники є всеосяжним джерелом інформації про весь Всесвіт?

У чому суть гіпотези?

На думку Анчордокі та Чудновського, можливе існування гіпотетичних монопольних часток, які можуть являти собою основу життя всередині зірок.

Зрозуміло, будучи з'єднаними між собою за допомогою умовних «космічних ниток».

На думку авторів гіпотези, такі «космічні намиста» можуть являти собою основу для життя приблизно так, як структури ДНК і РНК становлять основу життя на Землі.

Робота, в якій описано цю гіпотезу, була опублікована у виданні Letters in High Energy Physics.

Насправді, ані монополії (елементарні частинки з одним магнітним полем), ані космічні струни (одномірні лінійні космічні об'єкти) досі не були виявлені.

Але дослідники припускають, що такі струни можуть виникати в результаті послідовності фазових переходів, що порушують симетрію.

Спочатку виникають монополії, а потім і струни. Згодом вони можуть з'єднуватися у дво- та навіть тривимірні структури, пояснюють автори роботи. І це в чомусь аналогічно добре відомим нам хімічним зв'язкам.

Такі складні структури потенційно можуть нести певну інформацію та навіть відтворювати себе. Адже у них є практично невичерпне джерело інформації – термоядерна енергія зірки.

На думку Чудновського, різні еволюційні процеси можуть сильно ускладнити такі структури – аж до розвитку у них свого інтелекту.

Як непрямий доказ того, що подібні структури можуть існувати, вчені наводять добре відомий феномен «прискореного охолодження».

Його суть в тому, що деякі зірки остигають швидше, ніж повинні згідно з розрахунками в рамках традиційних моделей. У астрофізиків немає пояснення цьому феномену. Але якщо припустити, що всередині цих зірок існують якісь таємничі структури, які споживають частину їхньої енергії, то це може пояснювати, чому такі зірки остигають швидше, ніж повинні.

Також вчені припускають, що в пошуках «ядерного» життя можна звернути увагу на зірки, які дивним чином періодично загасають. Наприклад, такі, як загадкова зірка EPIC 249706694.

Ця подвійна зірка в Чумацькому шляху, розташована в 350 світлових роках від Землі, спантеличила астрофізиків. Її світність періодично сильно знижується, і самі періоди між цими подіями носять абсолютно хаотичний характер.

Автори дослідження мають намір створити низку комп'ютерних симуляцій, які дозволять уявити собі можливу структуру та поведінку «космічних намист». Можливо, це не приведе нас безпосередньо до «таємничих інопланетян», але може дати нам уявлення про монополії та струни.

«Ця думка просто захоплює – можливо, Всесвіт заповнений розумним життям, яке настільки відрізняється від нашого, що ми навіть не здогадувалися про його існування», – констатує Чудновський.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X