
Зламати Всесвіт. Популярний британський фізик кинув виклик Ейнштейну і Гокінгу
Розбираємося, що таке альтернативна теорія струн і як вона допоможе нам пояснити простір-час
Британський вчений Стівен Вольфрам запропонував нову теоретичну модель фізики, яка, за його словами, може об'єднати загальну теорію відносності Ейнштейна і квантову механіку.
«Якщо вам здається, що ви розумієте квантову теорію… то ви не розумієте квантову теорію», — говорив американський Лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 Річард Фейнман.
Дійсно, з обґрунтування перших ідей про взаємодію елементарних частинок пройшло вже більше ста років, але ніхто досі так і не знайшов практичного застосування цьому розділу фізики.
Тобто, звичайно, вчені зробили серйозний прорив у своїх дослідженнях, описали характеристики, принципи взаємодії багатьох елементарних частинок і навіть дійшли до створення квантових комп’ютерів.
Але головне питання як і раніше залишається без відповіді: чому великі об'єкти підпорядковуються відомим нам законам і ми можемо передбачити їх поведінку, а найдрібніші частинки поводяться хаотично і змінюють свої властивості залежно від факту спостереження за ними?
Іншими словами, вченим треба дізнатися, в якому місці загальна теорія відносності (ЗТВ) Альберта Ейнштейна перетинається з квантовою механікою і створити так звану теорію квантової гравітації або теорію всього.
Сучасна фізика у якості найбільш аргументованої теорії всього пропонує теорію струн. Але тривимірний світ, у якому ми живемо, не дає змоги фізикам засікти ці самі струни, які можуть відповідати за квантову гравітацію.
Зате їх можна описати математично, так само як і інші теорії. Це і зробив відомий британський фізик Стівен Вольфрам, який днями представив свою, альтернативну теорію струн.
У чому полягає відкриття Вольфрама і що воно означає для сучасної науки — розбираймося разом.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.