Може і вбити. Вчені дослідили вражаючу здатність жаби-голіафа

9 серпня 2019, 22:02

Група вчених з Камеруну і Німеччини дослідила надзвичайну силу найбільшого виду жаб на планеті. Ці тварини можуть рухати камені, які у півтора рази важче самих жаб.

Жаби, які водяться в Україні - доволі спокійні істоти. Максимум, що вони можуть - голосно та настирливо квакати, під час приємних вечорів на березі озера.

Але, в Африці існують жаби, які одним своїм виглядом можуть налякати не тільки інших дрібних земноводних, а й людей. Йдеться про жаб-голіафів, які можуть бути до 30 см в довжину, важити до трьох кілограмів і водяться тільки в Камеруні та Екваторіальній Гвінеї.

Відео дня

Як пише CNN, група вчених з Камеруну та Німеччини днями опублікувала дослідження, згідно з яким жаби-голіафи можуть пересувати надзвичайно велику для них вагу. Повідомляється, що для огорожі своїх яєць і пуголовків ці тварини можуть рухати камені, які важать у півтора рази більше, ніж самі жаби.

За даними дослідження, жаби-голіафи створили гнізда шириною до 90 см і глибиною до 10 см уздовж берегів річок в Камеруні.

«Вони іноді переміщують камені вагою до двох кілограмів. Ми думаємо, що саме така діяльність пояснює, чому дорослі жаби є такими гігантами», - пояснює автор дослідження Марвін Шефер.

Крім цього, жаби-голіафи - турботливі батьки, які виховують своїх дітей в затишних саморобних сховищах далеко від хижаків.

Дослідження вчених має надати більше даних про існування рідкісних видів земноводних і допомогти врятувати їх від вимирання. Основними причинами скорочення популяції жаб-голіафів є скорочення їх місця існування, експлуатація природних ресурсів, а також кліматичні зміни та забруднення навколишнього середовища.

«Гігантські жаби - перші африканські види амфібій, які, як відомо, зараз активно будують місця розмноження для своїх дітей. Це показує, як мало ми знаємо про біологію та про найбільш вражаючих істот на нашій планеті», - говорить президент групи Frogs & Friends.

Показати ще новини
Радіо НВ
X