Марс наближається на рекордну відстань до Землі за 15 років. Як побачити Червону планету?

6 жовтня 2020, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Cьогодні, 6 жовтня 2020-го, Марс максимально зблизиться із Землею за найближчі 15 років. Відстань між планетами складе «всього» 62,1 млн км.

Пару місяців тому у нічному небі з Землі можна було спостерігати парад планет.

Кілька ночей поспіль у середині липня з'являлися відразу п'ять планет одночасно - Меркурій, Марс, Венера, Юпітер і Сатурн. Яскраві точки в небі можна було спостерігати без будь-якого додаткового обладнання.

Відео дня

Очевидно, найкраще було видно найближчий до нас Марс, - навіть без телескопів люди могли помітити яскраву червону крапку на півдні.

Якщо ви пропустили цю подію, у вас є можливість розглянути Марс ще краще: 6 жовтня 2020-го ця планета наближається на максимальну відстань до Землі за найближчі 15 років.

У точці рекордного зближення дистанція між планетами складе 62,1 млн. Км

У 2018-му Червона планета і Земля зійшлися на своїх орбітах на відстані 57,6 млн км одна до одної, але сьогоднішнє зближення є рекордним за наступні 15 років.

Найближче до нашої планети у історії спостережень Марс був на відстані 55,4 млн км - це сталося у 2003-му. А мінімальна відстань між планетами в принципі становить 54,6 млн км.

Щоб побачити цю планету сьогодні потрібно як мінімум безхмарне небо і вільний огляд на південь.

Для полегшення пошуку планети можна скористатися сервісами Google Sky, Night Sky або Star Walk.

Наступне максимальне зближення Землі з Червоною планетою станеться тільки у 2035 році, тоді Марс підійде на відстань 56,9 млн км.

Нагадаємо, Марс названий на честь римського бога війни, і ця планета була відома древнім цивілізаціям. Характерний червоний колір Марс отримав через оксид заліза, яке становить приблизно чверть кори цієї планети.

Поверхня Марса в основному складається з базальту, як і дно океану на Землі.

Нещодавно вчені з Італії підтвердили, що під поверхнею Марса можуть бути мережі озер. Найімовірніше, вони складаються з дуже холодної солоної води і зберігають сліди життя.

«Вони можуть зберігати сліди будь-яких форм життя, які розвивалися, коли Марс мав щільну атмосферу, більш м'який клімат і наявність рідкої води на поверхні, як на ранній Землі», - говорив глава проекту MARSIS Роберто Орозій з Національного інституту астрофізики в Італії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X