Що ти бачиш, друже? Американські вчені з’ясували, як собаки сприймають світ

16 вересня, 17:03
Під час дослідження собака дивилася відео, а вчені стежили за активністю її мозку (Фото:Pauline Loroy / Unsplash)

Під час дослідження собака дивилася відео, а вчені стежили за активністю її мозку (Фото:Pauline Loroy / Unsplash)

Команда американських учених вивчила, як працює свідомість собак. Виявилося, що тварини насамперед звертають увагу на дії, а не на те, хто їх виконує.

Команда вчених з Університету Еморі використала машинне навчання, щоб зрозуміти, що відбувається у свідомості собак.

Дослідження, результати якого опубліковано в журналі Journal of Visualized Experiments, проводилося на двох собаках. Їм показали три 30-хвилинні відеоролики, зроблені вченими. Там були собаки, що бігають, та кішки, люди, які взаємодіють з тваринами та один з одним, автомобілі та олень, який переходив дорогу.  

Відео дня

Фрагменти відео розбили на дві класифікації: об'єкти (собаки, люди, автомобілі та інші тварини) та дії (обнюхування, біг, гра, їжа). Це, а також активність мозку собак, які дивилися відео, обробляла нейромережа, яка зіставляла реакцію тварин на ролик. Крім того, нейромережа також отримала дані активності мозку двох людей, які дивилися це відео.

З людським мозком усе вийшло просто — ШІ зазначив, що люди реагували на 99% тригерів. З собаками було складніше: нейромережа взагалі не помітила їхню реакцію на об'єкти, проте зауважила, що мозок тварин реагував на 75% та 88% тригерів.

Психолог Грегорі Бернс пояснює, що люди об'єктно-орієнтовані, а мозок собак реагує на інші збудники. «В англійській мові в 10 разів більше іменників, ніж дієслів, тому що ми маємо особливу одержимість називати об'єкти. Собаки, схоже, менше стурбовані тим, кого чи що вони бачать, і більше стурбовані самою дією», — каже він.

Швидше за все це пов'язано з тим, що собакам потрібно більше знати про загрози навколишнього середовища, ніж людям. Ще один варіант, що собаки банально більше орієнтуються не на те, що вони бачать, а на те, що вони чують і особливо нюхають: більшість мозку собак відповідає за обробку нюхової інформації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X