Нюх, оточення та багато іншого. Професор Колумбійського університету розповіла, що саме формує характер собаки

14 вересня, 12:37
На характер цуценят впливає безліч факторів (Фото:_italo_/Depositphotos)

На характер цуценят впливає безліч факторів (Фото:_italo_/Depositphotos)

Олександра Хоровіц, яка займається вивченням поведінки собак, випустила свою другу книгу. У ній вона розповідає, від чого залежить темперамент і характер цуценяти і чи можна вгадати, яким воно стане, коли виросте.

У своєму дослідженні Хоровітц відштовхувалася від існуючих даних про закономірності поведінки собак, останніх досліджень та особистих спостережень за власним улюбленцем Квіддіті.

Відео дня

Вчена розповідає, що у випадку з Квідіті велике значення мало оточення щеняти. Його мати, брати і сестри були досить галасливими, тому Квід виріс таким самим. Він любить гавкати і не може всидіти одному місці.

Крім того, улюбленець Хоровітц від народження перебував у досить відкритому середовищі, де часто бачив інших собак, людей, птахів. На думку хазяйки, саме цим пояснюється його доброзичливість у дорослому віці.

Також професор вважає, що поведінка собаки залежить від віку, і в цьому брати наші менші схожі на людей. До кінця першого року життя цуценята поводяться подібно до людських підлітків, надалі ж вони стають спокійнішими і врівноваженими.

Теоретичної бази для вивчення вікових змін особистості собак майже немає, і це — великий недогляд, на думку Хоровітц. У майбутньому вона планує виправити, а також проаналізувати можливість раннього розвитку собак.

В інтерв'ю виданню Gizmodo Хоровітц стверджує, що характер улюбленця залежить від багатьох факторів, серед яких велике значення має прожитий досвід, у тому числі сенсорний. Зорові, звукові та нюхові образи мають значення для багатьох тварин, особливо для собак.

Ці улюбленці мають виражену індивідуальність і тому варто бути обережними з узагальненнями при їх вивченні.

«Я думаю, що конкретні історії життя окремих собак починають представляти більший інтерес для дослідників, і це правильно, — каже Хоровітц. — „Середньостатистична собака“ не більш ймовірна, ніж „середньостатистична людина“».

Показати ще новини
Радіо НВ
X