Лакеї капіталу. Вчені пояснили, як багаті люди вбивають планету
Відповідно до нового звіту, кілька десятків мільйонів найбагатших людей планети викидають в атмосферу в два рази більше вуглецю, ніж мільярди бідного населення всієї Землі.
Одна з головних вимог кліматичних активістів — обмеження роботи великих транснаціональних корпорацій.
Багато борців за захист навколишнього середовища вважають, що такі корпорації і їхні керівники повинні нести відповідальність за забруднення планети і глобальні зміни клімату.
Черговим підтвердженням цієї тези став новий звіт групи незалежних організацій з дослідження глобальної бідності Oxfam, керівниками якого виступили вчені із Стокгольмського інституту навколишнього середовища.
Фахівці заявили, що найбагатші люди у світі, які представляють всього 1% населення (близько 63 млн осіб), несуть відповідальність за значну кількість вуглецевих викидів в атмосферу.
Згідно зі звітом Oxfam, діяльність 1% найбагатшого населення привела до викидів в атмосферу в два рази більшої кількості вуглецю, ніж життя 3,1 млрд бідних людей, що складають майже половину популяції всієї Землі.
Вчені досліджували вплив людей на забруднення атмосфери протягом 25 років — з 1990-го по 2015-й, коли щорічна кількість вуглецевих викидів зросла на 60%.
У звіті зазначено, що у цей період 1% найбагатших представників планети створили 9% так званого «вуглецевого бюджету». Цим бюджетом називають максимальну кількість антропогенних парникових газів, які можуть потрапити в атмосферу до катастрофічного підвищення температури.
«Збільшення кількості споживання і без того багатих людей виснажує вуглецевий бюджет. І це, звичайно, найбільшою мірою позначається на найбідніших і найменш відповідальних», — говорить один з авторів дослідження Тім Гор.
За його словами, «вкрай нерівноправна» модель економічного розвитку планети за останні 20−30 років не принесла ніякої користі найбіднішій половині людства.
Саме тому, запевняє Гор, заяви про те, що ми повинні обирати між економічним зростанням і подоланням кліматичної кризи є помилковими.
Нагадаємо, минулого тижня представники Всесвітньої метрологічної організації ООН заявили, що температура повітря на Землі може підвищитися на 1,5 градуса Цельсія вже у 2024-му.
Це означає, що країни, які підписали в 2015-му Паризькі кліматичні угоди, можуть не впоратися із завданням обмежити зростання середньої температури повітря на позначці в 1,5 градуса Цельсія.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.