Вода є. Астрономи виявили незвичайну екзопланету

9 січня 2019, 14:12

Вчені вважають, що виявили планету, яка знаходиться в "зоні життя" - області, де на поверхні планет може бути вода.

Такий висновок був зроблений на основі даних космічного телескопа NASA Kepler, у якого жовтні закінчилося паливо, пише Science Alert .

Планета, K2-288Bb, знаходиться в зоні життя своєї зірки, на ній можливе існування рідкої води. Астрономи описали розмір K2-288Bb як "незвичайний для екзопланети". Справа а тому, що небагато планет, які обертаються навколо своїх зірок, більш ніж в 1,5 рази більші за Землю, але K2-288Bb приблизно в 1,9 рази більше нашої планети.

Відео дня

"Це захоплююче відкриття через те, як воно було знайдено, його помірну орбіту і тому, що планети такого розміру здаються дещо незвичайними", - сказала Адіна Файнштейн, аспірантка Чиказького університету і провідний автор статті про відкриття.

Як повідомляє NASA, планета розташована в сузір'ї Тельця в системі K2-288. Виявлений світ знаходиться на відстані 226 світлових років від нас. Планета може бути багата газом, хоча цілком можливо, що вона скеляста.

Система K2-288, в якій розташований цей світ, знаходиться на відстані 226 світлових років від Землі в напрямку сузір'я Тільця. Вона складається з двох тьмяних зірок, віддалених одна від одної приблизно на 8,2 мільярда кілометрів, що в шість разів перевищує відстань від Сонця до Сатурна. "Нестандартний" розмір планети K2-288Bb поміщає її в категорію, яка називається розривом Фултона, оскільки серед відкритих екзопланет існує цікавий брак світів, діаметр яких приблизно в півтора-два рази перевищує земний.

Орбітальний телескоп Kepler завершив свою місію з пошуку екзопланет в жовтні 2018 року, оскільки у нього закінчилося паливо для двигунів. Це означає, що телескоп не можна вже більше зорієнтувати для вивчення космічних об'єктів або для передачі з нього даних на Землю. За даними NASA, на частку Kepler припадає 70% з 3,8 тис виявлених екзопланет.

"Ми дізналися від Кеплера, що на нашому небі більше планет, ніж зірок, і тепер TESS відкриє нам очі на різноманітність планет навколо деяких з найближчих зірок", - заявив в березні директор відділу астрофізики NASA Пол Херц.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X