
Таємниця особистості. Вчені пояснили, звідки береться наше відчуття власного «я»
Розбираємося, що таке самовідчуття і як мозок дозволяє нам відрізняти свої думки від думок інших людей
Коротко:
чому люди думають про те, що думають інші люди
що таке «завдання на розуміння помилкових переконань»
як можна втратити відчуття власного «я»
Вчені з Великої Британії з’ясували, як мозок людини формує наше самовідчуття. Виявляється, що на нейронні механізми сприйняття себе і сприйняття інших людей можна впливати. Від цього залежить наше співпереживання або черствість до інших людей.
Л юдина — це соціальна істота. Тому наша поведінка і сприйняття світу багато у чому залежить від поведінки і сприйняття світу інших людей.
З дитинства, копіюючи поведінку своїх рідних і близьких, ми можемо пізнавати навколишнє середовище і проявляти особисті якості у тій чи іншій ситуації.
Спершу це допомагає нам просто навчитися керувати власним тілом, а пізніше — адаптуватися до інших людей, їх думок, відчуттів і бажань.
У буквальному сенсі, людина схильна до того, щоб симулювати думки інших людей, — так нам простіше сприймати конкретну ситуацію і давати їй оцінку.
Порушення такого процесу симуляції може привести до серйозних проблем з психічним здоров’ям: неправильно оцінюючи стан інших людей, ми можемо стати занадто черствими і егоїстичними, або, навпаки, втрачати почуття власного «я» через надмірну сприйнятливість до людей.
Нейробіологи з Великої Британії з’ясували, як активність нашого мозку дозволяє нам відрізняти власні думки від думок інших людей, і як можна впливати на цю активність.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.