Вітамін росту. За рік на орбіті 52-річний астронавт виріс на 5 см

4 березня 2016, 11:02
Американський астронавт Скотт Келлі повернувся на Землю після 340 днів на борту МКС. Перебування в умовах мікрогравітації вплинуло на його зріст – він виріс на 5 сантиметрів

Скотта Келлі і Михайла Корнієнка відправили на Міжнародну космічну станцію майже на рік з метою з'ясувати, як таке тривале перебування в космосі вплине на них. Перші результати довгої поїздки вже отримані . Келлі повернувся додому вище, ніж був до відправки на МКС.

Відео дня

Збільшення зросту пов'язують з тим, що хребет астронавта подовжився при меншому впливі гравітації. Даний ефект є тимчасовим. Протягом кількох місяців зріст Келлі повернеться в норму.

Вчені продовжать обстеження Келлі, щоб дізнатися більше про зміни, які сталися з ним за рік у космосі. Результати порівняють з показниками Марка Келлі – колишнього астронавта і брата-близнюка Скотта, за станом якого велося спостереження, поки його родич перебував на МКС.

Скотт Келлі і Михайло Корнієнко були відправлені на МКС 27 березня 2015, а повернулися 1 березня 2016 року. Келлі вже дістався до рідних США і поділився у Twitter радістю від повернення додому.

Показати ще новини
Радіо NV
X