Рік у невагомості. Американський та російський астронавти повернулися на Землю після 340 днів на МКС

2 березня 2016, 15:21
Американський астронавт Скотт Келлі і російський космонавт Михайло Корнієнко встановили рекорд перебування на борту Міжнародної космічної станції. 340 днів – це вдвічі більше, ніж космонавти зазвичай проводять на МКС

Тепер Келлі і Корнієнко допоможуть вченим краще зрозуміти, як тривале перебування в космосі позначається на організмі людини. У цьому й полягала мета рекордно тривалої місії американського і російського астронавтів.

Відео дня

Михаил Корниенко
Михаил Корниенко Фото:

Перебування в космосі призводить до атрофії м'язів, проблем зі сном, погіршення зору та інших негативних наслідків. Не менше таке випробування відбивається на свідомості.

"Фізично я відчуваю себе добре, - сказав Скотт Келлі незадовго до повернення з МКС. – Проте вкрай важко бути далеко від людей, які тобі близькі і знаходяться на землі. Відчуваєш, що втрачається зв'язок".

Скотт Келли
Скотт Келли Фото:

У Келлі є брат-близнюк на ім'я Марк, який також був астронавтом. Весь час, поки Скотт перебував у космосі, він залишався на землі і проходив обстеження. Тепер вчені зможуть краще оцінити зміни, що відбулися зі Скоттом, порівнявши дані про його стан з даними брата-близнюка.

Отримані відомості знадобляться для планування майбутніх довгострокових подорожей в космосі. Зокрема, для польоту на Марс, який NASA планує здійснити в 2030-х.

"Я вдячний всім, хто був на землі і присвятив своє життя цій програмі. Вони зробили не менше, ніж я і Миша, щоб коли-небудь ми полетіли на Марс", - сказав Скотт Келлі після повернення на землю.

Показати ще новини
Радіо NV
X