Винахідник літій-іонного акумулятора представив новий тип батарей

2 березня 2017, 18:22
Дослідники з Техаського університету в Остіні під керівництвом винахідника Джона Гуденафа розробили повністю твердотільні акумулятори

Як відзначають інженери, нова технологія в перспективі зможе замінити літій-іонні акумулятори, наголошується в заяві університету.

Саме Джон Гуденаф з співавторами в 1983 році запропонували використовувати кобальтит літію в якості катода в літій-іонному акумуляторі. Ця технологія використовується і зараз, хоча 94-річний професор з колегами вже розробив новий тип акумуляторів.

Відео дня

"Вартість, безпека, щільність енергії, швидкості заряду і розряду і тривалості циклу є критично важливими для батарей керованих автомобілів. Ми вважаємо, що наше відкриття вирішує багато проблем, які притаманні сучасним батареям", - сказав Гуденаф.

Дослідники продемонстрували, що нові акумуляторні елементи зі скляним електролітом щонайменше втричі перевершують по щільності енергії сучасні літій-іонні батареї. Застосування анода з лужних металів, забезпечує експлуатаційну стабільність: в експериментах прототип нового акумулятора успішно витримав понад 1200 циклів перезарядки.

Крім того, нова технологія дешевше і дозволяє застосовувати батареях лужні метали без ризику займання батареї.

"Скляні електроліти дозволяють замінити літій дешевим натрієм, який видобувається із загальнодоступної морської води", — уточнює один із співавторів винаходу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X