Прибирання на орбіті. Космонавти завершили перший вихід у відкритий космос у 2021 році
Два російських космонавти наважилися провести більш як 7 годин за межами МКС, щоб підготуватися до прибуття нового російського модуля.
Це був перший вихід у відкритий космос Олега Новицького і Петра Дуброва, які прибули на космічну станцію у квітні, і тривав він 7 годині 19 хвилин.
Другий раз за історію експлуатації Міжнародної космічної станції російський вихід в космос здійснювався зі стикувального відсіку модуля «Поіск». Його запустили у 2009 році, але до 18 листопада 2020 року космонавти для виходів використовували модуль «Пірс», який нині готується до розстикування з МКС.
Як раніше зазначив Олег Новицький, особливістю виходу у відкритий космос є поєднання ресурсних робіт, космічних експериментів і підготовки Міжнародної космічної станції до прийому нового модуля «Наука», запуск якого запланований на літо цього року.
За 7 годин Олег Новицький та Петро Дубров в штатному режимі замінили змінну панель регулятора витрати рідини в системі терморегулювання функціонально-вантажного блоку «Звєзда» і викинули в космос стару панель.
За попередньою оцінкою фахівців Центру управління польотами, гермоконтейнер пішов від Міжнародної космічної станції в правильному напрямку. Протягом найближчих 2−3 днів він повністю згорить в щільних шарах атмосфери. Операція по заміні регулятора в системі терморегулювання за всю історію МКС виконувалася вже три рази у зв’язку з закінченням його ресурсу.
Крім того, російські члени екіпажу 65-ої тривалої експедиції підготували до відстикування модуль «Пірс», який прибув у 2001 році. Вони прибрали всі зовнішні зв’язки між «Пірсом» і Міжнародною космічною станцією: для цього вони відвели від модуля вантажну модернізовану стрілу М1, перестикувати кабелі антен системи зближення «Курс» і зняли фал-перехід між російськими модулями «Пірс» та «Звєзда».
Раніше НВ писав, що шматок космічного сміття, занадто маленький, щоб його можна було відстежити, вдарив в частину Міжнародної космічної станції — роботизовану руку Canadarm2.
Інструмент все ще працює, але об'єкт пробив теплову ізоляцію і пошкодив нижню стрілу.
Canadarm2 — система дистанційного маніпулятора космічної станції (SSRMS), розроблена Канадським космічним агентством CSA — була невід'ємною частиною космічної станції протягом 20 років. Це титанова роботизована рука, яка допомагає в обслуговуванні станції.
«Не дивлячись на вплив, результати поточного аналізу показують, що продуктивність руки залишається незмінною. Пошкодження обмежене невеликою частиною стріли і теплової ковдри. Canadarm2 продовжує проводити заплановані операції», — відзначили канадські вчені.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.