На МКС знайшли пробоїну від космічного сміття
Шматок космічного сміття, занадто маленький, щоб його можна було відстежити, вдарив в частину Міжнародної космічної станції - роботизовану руку Canadarm2.
Інструмент все ще працює, але об'єкт пробив теплову ізоляцію і пошкодив нижню стрілу, відзначили вчені.
Canadarm2 — система дистанційного маніпулятора космічної станції (SSRMS), розроблена Канадським космічним агентством CSA — була невід'ємною частиною космічної станції протягом 20 років. Це багатосуглобова титанова роботизована рука, яка допомагає в обслуговуванні станції.
Точно неясно, коли сталося зіткнення. Вперше пошкодження було відмічено 12 травня під час планової перевірки. NASA і CSA працювали разом, щоб отримати докладні зображення і оцінити збиток.
«Не дивлячись на вплив, результати поточного аналізу показують, що продуктивність руки залишається незмінною. Пошкодження обмежене невеликою частиною стріли і теплової ковдри. Canadarm2 продовжує проводити заплановані операції «, — відзначили канадські вчені.
У CSA заявили, що в найближчому майбутньому робототехнічні операції на МКС з використанням Canadarm2 будуть продовжені, як і планувалося.
Хоча на цей раз МКС, схоже, пощастило, проблема космічного сміття посилюється. У минулому році МКС довелося тричі виконати аварійні маневри, щоб уникнути зіткнення з космічним сміттям на висоті близько 400 км.
Раніше НВ писав, що в листопаді 2020 російський супутник «Канопус-В» і індійський супутник Cartosat-2 ° F, загальна вага яких складає більше тонни, пролетіли в 224 метрах один від одного.
Під час прольоту їх відносна швидкість становила 14,5 км / сек, тому потенційне зіткнення могло б привести до утворення величезної кількості космічного сміття.
27 листопада фахівці російського Головного інформаційно-аналітичного центру автоматизованої системи попередження про небезпечні ситуації в навколоземному космічному просторі зафіксували небезпечне зближення двох супутників дистанційного зондування Землі: російського «Канопус-В» (третій апарат серії) та індійського Cartosat-2 ° F. Проліт відбувся в 3:49 за Києвом, а мінімальна відстань між апаратами склало 224 метра.
Судячи з даних публічних баз траєкторій космічних об'єктів, проліт відбувся над узбережжям Антарктиди. Відносна швидкість апаратів склала 14,6 кілометра в секунду. Маса Cartosat-2 ° F становить 710 кілограмів, а російського «Канопус-В» — 465 кілограмів. Їх розміри — 2,5 метра і 0,9 метра відповідно.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.