Велика червона пляма Юпітера виявилась величезним "обігрівачем"

28 липня 2016, 11:37
Міжнародна група вчених, що досліджувала Велику червону пляму (ВЧП) Юпітера, прийшла до висновку, що вона служить додатковим джерелом тепла для планети

За допомогою телескопа IRTF, розташованого на Гаваях, дослідники зі США і Великобританії встановили, що температура над ВЧП досягає 1500 градусів Цельсія. Це на сотні градусів вище, ніж у будь-якій точці планети. Вчені вважають, що саме завдяки ВЧП верхні шари атмосфери Юпітера нагріваються до високих температур.

Відео дня

Це може стати вирішенням загадки "енергетичної кризи" Юпітера. Раніше вчені не могли відповісти, чому верхні шари атмосфери планети розігріваються до таких високих температур, які не можна пояснити сонячною активністю.

"З часів Voyager у нас були дані про температуру у верхніх шарах атмосфери Юпітера, і вона була високою по всій планеті – від полюсів та до екватора", - говорить один з авторів дослідження доктор Том Сталлард.

Нове дослідження може пролити світло на таємницю виникнення додаткового тепла. Дослідники вважають, що ВЧП, яке являє собою найбільший у Сонячній системі ураган, служить джерелом акустичних хвиль. Вони переносять енергію з нижніх шарів планети у верхні, викликаючи їх нагрівання. Подібний феномен спостерігається і на Землі під час гроз в Андах.

Вчені розраховують отримати більше інформації від космічного апарату Juno, який на початку поточного місяця вийшов на орбіту Юпітера після п'ятирічної подорожі до планеті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X