Космічний апарат Juno вийшов на орбіту Юпітера

5 липня 2016, 10:38
Juno завершив п'ятирічну подорож до найбільшої планети Сонячної системи, підійшовши до Юпітера так близько, як жоден космічний апарат до нього

Juno досяг кінцевої точки своєї подорожі 4 липня, коли США відзначали день незалежності. "Вперше я був не проти сидіти в кімнаті без вікон у ніч 4 липня", - заявив головний дослідник проекту Juno Скотт Болтон.

Відео дня

Juno вийшов на 53-денну орбіту і зробить два витка, після чого вийде на 14-денну орбіту. На ній апарат і залишиться до кінця своєї місії. В цілому Juno належить зробити 37 обертів навколо Юпітера.

У ході місії Juno буде досліджувати атмосферу газового гіганта, а також його структуру, полярні сяйва і магнітосферу.

В ході польоту до Юпітера Juno встановив рекорд. Ще на початку поточного року він пішов від Сонця на 793 мільйони кілометрів. Це рекордна відстань для апарату, який працює на сонячних батареях.

З нагоди початку місії Juno з вивчення найбільшої планети Сонячної системи, Google запустила новий дудл. Анімоване зображення демонструє космічний апарат на тлі Юпітера і команду NASA, яка стрибає від радості. Натиснувши на зображення, можна ознайомитися з історією Juno, а також дізнатися останні новини про нього.

Показати ще новини
Радіо НВ
X