Міжпланетна станція Juno встановила рекорд дальності польотів на сонячній енергії

15 січня 2016, 11:03
Міжпланетна станція Juno ("Юнона"), запущена NASA в 2011 році, відлетіла на 793 мільйони кілометрів від Сонця. Це рекордна відстань для апарату, який працює на сонячних батареях

Таким чином, Juno побила попередній рекорд, що належав апарату Європейського космічного агентства "Розетта". Вона зуміла відійти від Сонця на 792 мільйони кілометрів. Juno ще не досягла місця призначення – орбіти Юпітера. Чим далі Juno забирається від Сонця, тим менше енергії отримує.

Відео дня

"Юпітер знаходиться в п'ять разів далі від Сонця, ніж Земля, і сонячне світло, досягаючи такої відстані, забезпечує в 25 разів менше енергії, - говорить Рік Нібаккен, який керує проектом Juno в Лабораторії реактивного руху NASA. - Хоча масивні сонячні батареї будуть генерувати тільки 500 ватт, коли ми досягнемо Юпітера, завдяки особливостям конструкції Juno, цього буде достатньо, щоб завершити місію".

Апарат повинен досягти орбіти Юпітера 4 липня поточного року. Він зробить 33 оберти навколо неї, вивчаючи планету. Максимальне видалення Juno від Сонця складе 832 мільйони кілометрів. За словами Скотта Болтона з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо, основна причина, з якої людство ставить подібні рекорди, полягає в дослідженні найбільшої планети Сонячної системи задля кращого розуміння, "звідки ми всі прийшли".

Показати ще новини
Радіо NV
X