Вченим вдалося розшифрувати ДНК давньоєгипетської мумії
Дослідження показало, що стародавні єгиптяни доводилися родичами народів, які жили на території Близького сходу, пише EurekAlert!.
Вчені провели ДНК-аналізи приблизно 90 мумій, зроблених з XIV століття до нашої ери до IV століття до нашої ери в районі Абусир ель-Мелек південь від Каїра. Мумії там збереглися недоторканими, на відміну від відомих мумій з єгипетської Долини Царів.
"Генетика спільноти Абусир ель-Мелек не зазнала яких-небудь серйозних зрушень протягом 1300 років. Ми з'ясували, що популяція стародавніх єгиптян залишалася генетично відносно стійкою до впливу іноземних завойовників. Це говорить про те, що збільшення частки генів, типових для людей на південь від Сахари відбулося у єгиптян в останні 1500 років", - каже Вольфганг Хаак, керівник групи вчених в Інституті Макса Планка.
У сучасних єгиптян в ДНК на 8% більше генів, успадкованих від популяцій, які населяли південь Африки. У числі можливих причин цього — зростаюча активність переміщення по Нілу, збільшення обсягів торгівлі між єгиптянами і населенням Африки на південь від Сахари і работоргівля, що почалася приблизно 1300 років тому.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.