Вчені знайшли застигле в древньому бурштині дитинча змії

20 липня 2018, 14:40

У М'янмі знайшли дитинча змії, яке прекрасно зберіглося в шматку бурштину віком 99 млн років.

Дитинча змії жило на території сучасної Південно-Східної Азії за часів динозаврів, пише BBC.

"Це перший випадок, коли нам попалося скам'яніле дитинча змії", - сказав викладач Альбертського університету в Канаді Майкл Калдуелл.

Відео дня

Змія жила в лісі нинішньої М'янми в Крейдяний період. Вчені назвали її "світанковою змією М'янми" (Xiaophis Myanmarensis). Також було знайдено ще один бурштин зі скам'янілими залишками шкіри більшої змії. Поки не ясно, чи належать знахідки до одного виду.

Тварина застрягла в смолі дерева - густому, липкому соку дерев, який здатний чудово зберігати частини шкіри, луски, пір'я і навіть тіла тварин і комах цілком.

"Смолу можна порівняти з суперклеєм для збереження скам'янілостей. Янтар унікальний - все, чого він торкався, застигало в часі в смолі, яка за властивостями нагадує пластик", - зазначив Калдуелл.

Вчені вивчили кістки змії за допомогою синхротрона - потужного рентгенівського апарату - і порівняли їх з сучасними зміями. Вони дійшли висновку, що майже за 100 млн років анатомічні особливості зміїного хребта змінилися незначно. За словами вчених, цей вид змій існував десятки мільйонів років.

Знайдені в шматку бурштину фрагменти рослин і комах вказують на те, що змія жила в лісі. Аналогічні знахідки плазунів цього періоду, яких вкрай мало, вказували на те, що місцем їх проживання були річки та моря.

Раніше НВ повідомляло, що в М'янмі в шматку бурштину на ринку знайшли фрагмент опереного хвоста крихітного динозавра. За словами вчених, знахідки не менш ніж 99 млн років. Дослідження продемонстрували, що хвіст належав не доісторичному птаху, як спочатку передбачалося, а пернатому динозавру.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X